Paylaşım

Bitcoin Yatırımcısının Dikkatine: Büyük Bir Dalgalanma Bekleniyor!


 

Finansal şirket analistlerinden bitcoin yatırımcısına uyarı niteliğinde yorumlar geldi. Önümüzdeki günlerde çok ciddi düşüş ve artışlar yaşanabilir! İşte detaylar...

Sanal para birimleri arasında en ön sırada gelen bitcoin, Haziran ayının başlarında rekor üstüne rekor kırmıştı. Hatta ani yükselişiyle yatırımcılarını şaşırtarak, 100 bin dolar olması bile muhtemel olasılıklar arasında değerlendirilmişti. Şu sıralarda ise bitcoin piyasasında farklı bir durum konuşuluyor. Finansal analiz şirketlerinin değerlendirmelerine göre bitcoinde binlerce dolarlık dalgalanma olabilir.

2.600 dolardan işlem gören kripto para birimi bitcoin için bankacılık sektörünün lideri Goldman Sachs, önümüzdeki günlerde çok ciddi düşüş ve yükseliş yaşanacağını bildirdi.

Bitcoin son bir yıl içerisinde %290 değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü ve yeni milyonerlerin doğmasını sağladı. Goldman Sachs son yıllarda tanınırlığı artan bitcoin için önümüzdeki günlerde 1.857 dolara kadar düşüş yaşanacağını belirtti. Bu düşüşün ardından sabırlı olunması gerektiğini söyleyen analistler, ardından 3.212 ve 3.915 dolar seviyesine kadar çıkılacağını öngörüyor.

Bazı yatırımcılar bitcoin piyasasında temkinli davranılması gerektiğini düşünürken, Standpoint Research analistleri bir yıl içerisinde 5 bin dolara kadar yükseleceğini düşünüyor.

Sınırlı sayıda olması bitcoine olan talebin artmasını sağlıyor, talep arttıkça da değeri yükseliyor. Şu an dünya genelinde sadece 21 milyon adet bitcoin bulunuyor.

Hiçbir merkez bankasına bağlı olmayan, internetin devletsiz sanal para birimi bitcoin piyasasında Çin’in etkisi büyük oldu.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin, bitcoin piyasasında da tüm dengelerin değişmesini sağladı. Ülkede ilk başlarda yasak olan yatırım aracı, daha sonra serbestleşti ve büyük bir kesim tarafından talep gördü. Hızla değer kazanmasıyla Çinli yatırımcıların dikkatini çeken bitcoin borsasında, geçtiğimiz günlerde para biriminin hesaplardan çekilmesinin önü açıldı. Bunun üzerine ise sanal para birimindeki kısa düşüş çok sürmeden son bulmuş oldu.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın