Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Eğer Başarıya Ulaşabilirse Yıllar Sürecek Düşünsel Bir Deney!

Bitcoin cüzdanı Xapo'nun kurucusu Wences Casares, bitcoinin başarıya ulaşması yıllar sürebilecek düşünsel bir deney olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Bitcoin Eğer Başarıya Ulaşabilirse Yıllar Sürecek Düşünsel Bir Deney!

Bitcoin için Patient Zero olarak bilinen Wences Casares, ilgi çeken bir yorum yaptı. Casares, bitcoinin eğer başarıya ulaşabilirse yıllar sürecek düşünsel bir deney olduğunu dile getirdi. Bloomberg Television ile dün gerçekleştirdiği bir mülakatta bitcoine yönelik yorumlarını paylaştı. Hatta bitcoini tıpkı internet için 1992 yılı neyse onun eş değerinin yaşandığını söyledi.

Bitcoin için “çalışabilir, çalışmayabilir de,” diyen Casares, hangi durumlarda kripto paranın başarılı olacağını da açıkladı.

Wences Casares Bitcoin YorumuCasares aynı zamanda bitcoinin başarı şansının başarısızlıktan hala daha yüksek olduğunu da dile getiriyor. Bitcoinin küresel bir değer ve ödeme standardı haline gelmesiyle birlikte başarılı sayılacağını da söylüyor. Casares, Silikon Vadisi’nin kripto paralara yönelik ilgisindeki tetikleyici etkisi nedeniyle “Patient Zero” olarak tanınan Arjantinli bir yatırımcıdır.

Casares’e göre; bitcoinin ulusal paraların yerini alması ise mümkün değil; ama evrensel bir değer standardı olabilir. Kripto para alanında bir diğer gelişme ise Deutsche Bundesbank ve Deutsche Börse tarafından uzlaşma alanında gerçekleştirilen, Hyperledger Fabric ve Digital Asset Platformu’nu temel alan blockchain testlerinden olumlu sonuç alındığı açıklandı.

2 yıldır geliştirilen prototip, blockchain tabanlı menkul kıymetler uzlaşmalarının test edilmesine yönelik bir sandbox olarak çalıştı.

Deutsche Bundesbank Blok Zinciri Testleriİki yıllık süreçte bono ihracı, uzlaşma, şirket faaliyetleri, geri ödeme ve dijital paraların temini de dahil olmak üzere nakit transferi ve piyasa katılımcıları arasında aktarım gibi konularda çeşitli testler yapıldı. Alman Merkez Bankası, denemelerin her iki prototipin gerçekçi bir finansal piyasa altyapısının verimli çalışması için uygun olduğunu belirtti. Aynı zamanda daha fazla geliştirme için bir temel oluşturabileceğini belirtti.

Alman Merkez Bankası, “Digital Asset Platform ve Hyperledger Fabric’in daha sonra yayımlanan sürümlerinde bu performans daha da artırılabilir,” dedi.

Alman Merkez Bankası Blok Zinciri YorumuDeutsche Bundesbank Yönetim Kurulu Üyesi Burkhard Balz, proje sırasında iki kurumun teknolojinin kullanımı ve somut uygulamaları hakkında çok şey öğrenildiğini söyledi. Hızlı gelişimin devam etmesini beklediklerini söyleyen Balz, yüksek hacimli uygulamalar için kullanım potansiyelini gördüklerini de belirtti. Aynı zamanda “en başından itibaren finansal sektörün gereksinimlerini dikkate alan, izinli bir mimarinin doğru bir yaklaşım olduğunu bu testlerle kanıtladık,” dedi.

Dağıtık defter teknolojilerini esas alan finansal altyapıların mevcut merkezi sistemlere göre maddi bir avantaj sağlayıp sağlamadığı konusunda henüz bir sonuç ortaya çıkmadığı da belirtildi. Yapılan açıklamada, “DLT tabanlı çözümler için potansiyel dezavantajlar, bazı teknoloji yığınları için yüksek gecikme ve yüksek CPU kullanımı olabilir. Potansiyel avantajların başında ise daha yüksek esneklik ve ortak veri tabanına bağlı olarak uzlaşma maliyetinin düşük olması gelir,” ifadelerine yer verildi.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum