Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 6 Bin Dolara Yaklaştı! İşte Hızlı Yükselişin Nedenleri

Bitcoin yine hızlı bir yükseliş trendine girdi. Dün 5 bini aşan bitcoin, bugün 6 bin dolara yaklaştı. İşte yükselişin detayları…
Bitcoin 6 Bin Dolara Yaklaştı! İşte Hızlı Yükselişin Nedenleri

Bitcoin fiyatları 2017 yılının başından bu yana hızlı bir yükseliş trendi gösteriyor. Kısa süreli bir mola sonrasında yeniden çıkışını sürdürmeye başladı. Çin yasakları sonrasında 3 bin dolar seviyelerine gerileyen fiyatlar, iki günlük hızlı yükselişle 6 bin dolara yaklaştı. Bitcoin yeni rekorunu 5 bin 850 dolara taşıdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu.

Bazı borsalarda Eylül ayında, bazılarında ise dün 5000 doların üstünü gören Bitcoin, bugün 5850 dolara çıktı.

Bitcoin 5850 Doları Gördü

Dünden bugüne yaklaşık % 10 yükseliş kaydeden fiyatlarda, ilk defa sürdürülebilir 5000 seviyesinin üstü görüldü. Hızlı yükselişle kısa süreli bu seviyeleri görse bile kalıcı olamamıştı. Şimdi ise 5 bin seviyesinin üstündeki performansını devam ettiriyor.

Rusya ve Çin’in bitcoini yasaklamasına rağmen yükseliş gösteren fiyatların, artan ilgi ve işlem hacmi ile yükseldiği söyleniyor.

Artan İlgi Bitcoini Yükseltti

Güney Kore, Japonya ve Hong Kong gibi önemli ülkelerde artan işlem hacimleri, diğer olumsuzluklara rağmen yükselişi tetikledi. Hızlı bir yükseliş performansı ile fiyatlar 6 bin dolar sınırına geldi. Üstelik bitcoinde ikinci bir yol ayrımına çok az bir süre kalmışken…

Kasım ayı öncesinde Bitcoin Gold isimli yeni bir yan ürünün ortaya çıkma ihtimali de yükseliyor.

Bitcoin Gold Beklentisi Nedenlerden Birisi

SegWit2x adı verilen protokol değişikliği yeterli desteğe ulaşabilirse bitcoinde bir veya birden fazla alt coin oluşma ihtimali bulunuyor. Yükselişin bir diğer nedenini de bu hard fork işlemi oluşturuyor. Ağustos ayında gerçekleşen SegWit işleminin öncesinde ve sonrasında yaşananlar dikkate alındığında da yatırımcıların ilgisinin neden arttığı anlaşılıyor.

Bitcoinde hızlı yükselişin devam etmesi halinde SegWit2x işleminin sonuna kadar fiyatları yükselteceği düşünülüyor.

SegWit2x Beklentisi Fiyatları Yükseltiyor

Aynı zamanda Japonya’nın yaptığı atak ile ABD üstüne çıktığı ve en büyük bitcoin pazarı haline geldiği de biliniyor. Bu durum da bitcoine olan ilginin artmasına ve dolayısıyla fiyatların yükselişine neden olmuş durumda. Bildiğiniz gibi kripto paralarda yükselişin en büyük etkeni, artan ilgi ve bu durum bitcoinde ciddi bir şekilde fark ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum