Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ve O Altcoinler için Felaket Senaryosu! Bu Veriye Dikkat

Kripto sektörünün sevilen analistlerinden biri, Bitcoin ve bazı popüler altcoinler için en kötü durum senaryosunun hayata geçebileceğini söyledi. İşte detaylar...
Bitcoin ve O Altcoinler için Felaket Senaryosu! Bu Veriye Dikkat
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler kripto stratejisti Jason Pizzino, en kötü senaryoda Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanının hangi seviyelerde dibe vurabileceğini tahmin etti. Analistin radarındaki kripto para birimleri Bitcoin, Solana ve Cardano olarak sıralanıyor.

Pizzino, klasikleşen strateji oturumlarının bir yenisinde 276 bin YouTube abonesine piyasaya dair olası felaket senaryosunun detaylarını sundu.

Pizzino: Hala Büyük Çöküş Olasılığı Masada!

Mevcut piyasa ortamında her türlü harekete karşı önlem alınması gerekliliğini vurgulayan isim, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin bu yıl gerçekleşen derin düzeltmeden sonra bile büyük çöküş görebileceğini söyledi.

Toplam piyasa değerinin yüzde 40’ını daha yitirmenin olasılık dahilinde olduğunun altını çizdi.

Piyasanın Haziran ayında 762 milyar dolarlık en düşük seviyeye gerilediğini hatırlatan analist, şu anda bulunduğumuz yerden yaklaşık yüzde 40’lık bir düşüşle bu seviyenin 550 milyar dolara çekilebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

Haber yazımı esnasında toplam kripto piyasası değeri yaklaşık 961 milyar dolar civarında seyrediyor. Bir önceki güne kıyasla yüzde 0.5’lik bir yükseliş söz konusu.

Olası Çöküş Bitcoin’i Nerelere Götürebilir? İşte O Seviye!

Pizzino, toplam piyasa değerinde oluşabilecek bu düşüşün Bitcoin’i (BTC) nerelere götürebileceğini de analiz etti. Benzer büyüklükte bir çöküş yaşanması halinde amiral kripto para biriminin son olarak Temmuz 2020 döneminde görülen seviyelere inebileceği konusunda uyardı.

Pizzino konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“BTC’nin yüzde 40 civarında düşüş yaşaması acaba mümkün olabilir mi? Mevcut fiyattan yaklaşık 11.000 – 11.500 dolar arasındaki önemli destek seviyelerine iniş, işte sizin yüzde 40’lık düşüşünüz. Burası bizim için satın alma bölgesinin dibi, gerçekçi bir bakış açısı içinde…”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

ABD enflasyon verilerinin açıklanmasına odaklanan kripto para piyasasının öncü kripto para birimi BTC haber yazımı esnasında 19.100 dolar seviyesinde işlem görüyor.

“Cardano (ADA) 0.17 Dolara Kadar Düşebilir”

Merge güncellemesi ile artık madencilere ihtiyaç duymayan Ethereum’un rakibi Cardano’ya da değinen analist, ADA için çok daha derin bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini söyledi.

ADA’nın 2018 yılındaki ayı piyasasında adeta tüm değerini kaybettiğini göz önünde bulunduran isim, Türkiye’de de çok fazla yatırımcısı olduğu bilinen kripto para birimi için buna bağlı olarak derin bir düzeltmenin mümkün olduğunu ifade etti.

En kötü senaryoda ADA’nın 0.17 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğine işaret eden Pizzino, önceki döngüde gerçekleşen yüzde 98’lik düşüşü hatırlattı. Bu sefer önceki döngüden biraz daha az olabilecek şekilde zirveden yüzde 95’e yaklaşan bir düşüş trendinin oluşabileceğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

ADA, haber yazımı esnasında son 24 saatte yaklaşık yüzde 2’lik düşüşle 0.39 dolar seviyesinde işlem görüyor.

SOL 20 Doların Altına Düşme Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

Popüler YouTube analisti son olarak kripto para piyasaları değerinin yüzde 40’ını kaybetmesi halinde 20 doların altına düşebileceğini söylediği Solana’ya (SOL) değindi.

Pizzino, SOL’un ADA’nın ayak izlerini takip etmesinin ve piyasa değerinin yaklaşık yüzde 60’ını silip 12 dolara kadar düşmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube

Haftalık kaybı yüzde 8’i geçen SOL şu dakikalarda 31 dolar civarında el değiştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın