Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ve Ethereum Haftaya Nasıl Başladı? Kritik Seviyeler!

Kripto para piyasaları yeni haftaya girerken gözler piyasaya yön veren iki büyük kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum'un üzerinde! Detaylar haberde;
Bitcoin ve Ethereum Haftaya Nasıl Başladı? Kritik Seviyeler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bazı önemli ekonomik verilerin duyurulması öncesinde kripto para piyasaları, son dönemin en yüksek seviyelerine yakın işlem görmeye devam ederken, amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya 25 bin dolar seviyesinin biraz altında başladı. Piyasa değeriyle en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise 1.700 doların biraz üzerinde işlem görmekte.

Çarşamba günü Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), gerçekleşen en son toplantının tutanaklarını paylaşacak. Gelecek dönemde alınacak faiz oranı kararlarına dair ipuçları barındırması nedeniyle yatırımcılar tarafından bu rapor merakla bekleniyor.

Ardından Perşembe günü ise ABD gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) verileri açıklanacak.

Bitcoin Yeni Haftada Hangi Rotada?

Son günlerde piyasa hissiyatının boğalara doğru kaydığının görüldüğü BTC, yeni haftaya 25.000 dolar seviyesine yakın kalarak başladı.

Hafta başındaki hareket, fiyatın 24.200 dolarlık destek noktasından sıçramasıyla başladı ve analistler, fiyatın o bölgeden 1.000 dolarlık bir artış için rotaya girdiğini düşünüyor.

GCM Yatırım Banner

Hafta sonu ulaştığı 25.093,06 dolarlık yüksek seviyenin ardından, BTC/USD’nin haber yazımı itibarıyla 24.900 dolar civarında seyrettiği görülüyor.

Genel olarak, bu artışın katalizörü, hafta sonu 25 günlük muadilini “death cross” olarak bilinen bir hareketle geçen 10 günlük hareketli ortalama olarak düşünülüyor. Bunun yanı sıra, göreceli güç endeksi (RSI) bir kez daha 64.00’deki direnç noktasının yukarısına çıkma başarısı gösterdi.

BTC için Kritik Seviyeler

Peki, BTC’de yükselişin devam etmesi için hangi seviyelere dikkat edilmeli? Analistler, 25 bin dolar direnç seviyesinin net bir şekilde aşılmasıyla 25.200 dolar seviyesindeki direnç alanına doğru yapılacak hareketlerin izlenmesi gerektiği düşüncesinde. Bu bölgenin üzerindeki bir günlük kapanışın fiyatı sırasıyla 25.800 dolar ve 26.200 dolar noktalarına kadar götürmesi bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öncü kripto para birimi için destek seviyeleri ise 24 bin dolar ve 23.500 dolar civarlarında görünüyor.

Ethereum 1.800 Doları Görür mü?

Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi ETH, son 24 saatte genel olarak yükseliş trendi içinde kaldı ve buna bağlı olarak 1.700 dolar seviyesinin altına düşmedi.

ETH/USD, hafta sonunda 1.659.30 dolara kadar düştükten sonra haftanın ilk gününün erken saatlerinde 1.718.95 dolarlık gün için en yüksek seviyeye kadar çıkış gösterdi.

ETH’de Destek ve Direnç Seviyeleri

Genellikle piyasa trendinde bir değişikliğin işareti olarak nitelendirilen hareketli ortalamalarda yukarı yönlü bir geçişin meydana gelmesi, ETH boğalarının Eylül ayından bu yana düşmeyen 1.800 dolar seviyesini hedefleyebilmesi için güçlü bir olasılık yaratıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistler, altcoin fiyatının bu seviyeye doğru ilerlemek için öncelikle RSI göstergesinde yaklaşmakta olan 67.00 direncini aşması gerektiğini belirtiyor.

1.720 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde gerçekleşecek günlük kapanışın fiyatı 1.740 dolara gönderebileceği; aşağı yönlü ilk destek seviyesinin ise 1.635 dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.