Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Düzeltmesinde Vadeli İşlemlerde 10 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin’in sert düşüşü kaldıraçlı yatırımcıları hazırlıksız yakaladı.
Bitcoin Düzeltmesinde Vadeli İşlemlerde 10 Milyar Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin hafta sonu sert bir düzeltme yaşadı ve 60.000 dolar seviyesinden 51.000 dolara kadar geriledi. Bu gerileme sırasında kripto para piyasası tarihinin en yüksek likidasyon oranına ulaştı. Yaşanan bu düzeltmeler özellikle vadeli işlemlerde yatırım yapanları etkiliyor.

Veri sağlayıcısı bybt’e, borsalarda vadeli işlemler alanında 10 milyar dolar değerinde pozisyon tasfiye edildiğini belirtiyor. Bir önceki en yüksek seviye 23 Şubat’ta 5.77 dolar olarak kaydedilmişti. Düzeltme esnasında yaşanan toplam tasfiyenin %90’ının kaldıraçlı işlemler üzerinden gerçekleştiği görülüyor.

10 milyar dolar tasfiye edildi
Kaynak: bybt

Hafta sonu verileri Bitcoin vadeli işlemlerinin, tüm piyasadaki likidasyonun yüzde 60’ından fazlasını içerdiğini gösteriyor. BTC’de yaşanan sert düşüş marj gereksinimlerinin artmasına neden oldu ve borsalar aşağı yönlü baskıyı artırdı. Bu da uzun vadeli varlıkların tasfiye edilmesine neden oldu.

Orca Traders’tan Viktor Franken aşağı yönlü hareketin, büyük miktardaki vadeli işlemlerin tasfiye edilmesinden kaynaklandığını söyledi. Franken ayrıca hafta sonu olması nedeniyle Asya piyasasında likiditenin zayıf olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin haftanın ilk gününe kayıplarını geri alarak başladı. Bu yükselişte Çin Merkez Bankası’nın kripto para birimlerine yönelik açıklamasının rol oynadığı belirtiliyor. Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bu, Bitcoin ve diğer kripto paraların alternatif yatırım araçları olduğunu söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum