Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Üç Yıl Önce Bugün 3.100 Dolar Seviyesindeydi

BTC üç yıl önce 3.100 dolara kadar geri çekilmişti.
Bitcoin Üç Yıl Önce Bugün 3.100 Dolar Seviyesindeydi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin 50.000 doların altında işlem görüyor olsa da, uzun vadeli boğa piyasası üç yaşına girmiş görünüyor. Veriler Bitcoin boğalarının 2021’e yaklaşırken kutlayacak bir şeyleri olduğunu doğruluyor.

Yıl sonu fiyat beklentileri olarak hayal kırıklığı yaratan BTC, 18 ay öncesine göre bile daha yüksek seviyede olmayı sürdürüyor.

Mart 2020, Aralık 2018’den bu yana sağlam bir boğa piyasası olan yakın döngü düşüklerine kısa bir geri dönüşü işaret etti. O zaman, Bitcoin 3.100 dolara kadar düştü ancak bu seviyenin bir daha tekrar görülmesine çok düşük ihtimal gözüyle bakılıyor.

15 Aralık 2018’de Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan tüm bir yıllık geri çekilmeyi sonlandırdı. Bu yılki 69.000 dolarlık zirve ile karşılaştırıldığında, BTC yatırımcıları %2,125’e varan kazanç elde ettiler.

BTC aylık mum grafiği
Kaynak: TradingView

Analistler konsolidasyon şansını değerlendirirken ve bu yılın sonunu ve bir sonrakinin başlangıcını örnek göstererek, ayı piyasasının yıl dönümü olduğunu belirtiyor.

Piyasa katılımcılarının çoğunluğu için 20.000 dolara kadar bile bir çekilme söz konusu olmasa da, analistler Bitcoin’in kısa vadede yeniden önemli ölçüde düşeceği fikrini hafife almıyorlar.

Bitcoin ise bugün itibariyle 47.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi için 40.000 dolar bölgesi ana destek seviyesi olarak görülüyor. BTC Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu