Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Türev Piyasası İlk Çeyreğe Göre Sağlıklı Görünüyor

Analistler fiyat kazanımlarının sürdürülebilir olacağını tahmin ediyor.
Bitcoin Türev Piyasası İlk Çeyreğe Göre Sağlıklı Görünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin bu hafta kaldıraçlı tüccarları sallamaya devam etti. Yeni veriler türev piyasasının yılın başlarında olduğundan çok daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. Arcane Research, haftalık en son bülteninden elde edilen bulgulara dikkat çekerek  2021’in 4. çeyreğinde vadeli işlem piyasalarının uyumlu olduğunu bildirdi.

Çarşamba günü kaldıraçlı uzun tüccarlar için maksimum acıya neden olan ani bir BTC fiyat düzeltmesi ile karşı karşıya kaldı. Rakamlar, yapısal olarak türev piyasalarının Nisan ayında 64.900 dolara kadar çıktığı ilk dönemde olduğundan çok daha sağlam olduğunu gösteriyor.

Ocak-Nisan 2021 üç aylık bazda keskin bir artışa tanık oldu ve bu, Nisan ayının tüm zamanların en yüksek BTC/USD seviyesinde Binance ve FTX için sırasıyla %46 ve %45’lik bir zirveye ulaştı.

Bitcoin vadeli işlemleri 3 aylık grafik
Kaynak: Arcane Research

CME Bitcoin vadeli işlemleri o sırada %12’lik bir primle işlem gördü. Şu anda Binance, FTX ve CME’nin sırasıyla %14, %13 ve %8 primleri bulunuyor. BTC’ye kıyasla uzun bir süre boyunca cansız bir fiyat performansı gören altın, yatırımcılar baskın kripto para birimini tercih ettikçe hızla kaybediyor.

Grayscale’in kripto para yatırım ürünleri, altın fonunun yönetimi altındaki varlıkları geride bıraktı. Diğer yandan onaylanan ETF’ler işlem rekorlarına imza atıyor. ABD’li düzenleyiciler, 14 Kasım’da VanEck’ten ilk spot tabanlı ETF hakkında karar verecek.

Bitcoin yazım itibariyle düşüşünü sürdürüyor ve 63.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%