Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Tarihsel Verileri Fiyatın Dip Noktasında Olduğunu Gösteriyor

BTC’de yaşanan son düşüş dip bölgesi olabilir.
Bitcoin’in Tarihsel Verileri Fiyatın Dip Noktasında Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin geçtiğimiz Nisan ayında 64.800 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yükseğini test etti. Bu noktadan sonra yönünü aşağı çeviren kripto para, %50’den fazla değer kaybetti ve 30.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Fiyat yazım itibariyle 36.800 dolar seviyesinde bulunuyor.

Böylesine büyük bir düşüş sonrası bazı çevreler ayı piyasasının geldiğine dair söylemlerde bulundu. Tarihsel veriler ise boğanın henüz bitmediğini ve yaşanan son düşüşün dip noktası olduğunu gösteriyor.

Haziran 2019 vadeli işlemler
Kaynak: TradingView

Vadeli işlem sözleşmesinin fiyatı ile yıllık bir zaman dilimindeki spot oran arasındaki göreceli farkı matematiksel olarak temsil ediyor. Örneğin, bir Bitcoin sözleşmesi üç aylık grafikteki spot fiyatından %2,5 primle işlem yaparsa, yıllıklandırılmış temeli %10 oluyor. Geriye dönüp bakıldığında, vadeli işlem piyasasındaki varlıklar ya indirimli ya da primle işlem görüyor.

Bitcoin vadeli işlem piyasalarında görülen son veriler, boğa piyasasında yeni bir zirvenin kaydedilebileceğine işaret ediyor. Jarvis Labs’de bir kripto ekonomisti olan Ben Lilly, “BTC Vadeli İşlemleri Yıllıklandırılmış 3 Aylık Esası” grafiğini, Bitcoin spot fiyatları ile karşılaştırdı.

BTC temel okuma
Kaynak: TradingView

Analist karşılaştırma sonrası 30.000 dolar seviyesinin dip nokta olabileceğini bildiriyor. Bu da yeni bir ralli olabileceği ihtimalini artırıyor. Lilly, Bitcoin fonlama oranlarındaki düşüşe dikkat çekerek, insanların kriptonun sona erdiğini düşündüğüne dikkat çekiyor.

Türev piyasasında, yükseliş eğiliminin olmaması nedeniyle riskler daha yüksek ortaya çıktı. Lilly, 6 milyar dolarlık USDC piyasaya girdikten sonra bile satış baskısının azalmadığını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum