Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Tarihsel Hacim Değişimi Yukarı Dönüş Sinyali Veriyor

Analitik izleme platformu Santiment, Bitcoin üzerindeki işlem hacmi ile tarihsel bir geri dönüş olasılığını masaya yatırdı.
Bitcoin’de Tarihsel Hacim Değişimi Yukarı Dönüş Sinyali Veriyor
Yorum

Bitcoin yaklaşık 2 aydır aşağı yöndeki hareketini sürdürüyor. Yatırımcılar büyük düşüş sonrası, dönüşüm lokasyonlarının nerede gerçekleşeceğini merak ediyor. Yapılan yeni bir ar araştırma, bunun yakın zamanda olabileceğine işaret ediyor.

Santiment tarafından son veriler, Bitcoin’deki düşüş sonrası ticaret hacminde bir artış olduğunu gösteriyor. Tarihsel veriler üzerinden yolan çıkan firma, geçmişte olduğu gibi Bitcoin’in yeniden yükselmeye başlayabileceğini kaydetti.

BTC tarihsel hacim değişimleri
Kaynak: Santiment

Santiment, Bitcoin’in işlem hacminin, geçen yıl fiyat düşüşlerinden sonra artışlar yaşadığını söyledi. Açıklamada, fiyat düştüğünde ilginin azaldığı ve bunun geri dönüş olasılığına artırdığına yer verildi.

Bitcoin son düzeltmenin ardından, potansiyel bir yükseliş öncesi düşen kama oluşturuyor. Tahminlere göre kripto para birimi 40.000 dolar seviyesini geri alabilirse, boğa piyasası eskisinden daha güçlü gelebilir.

BTC düşen kama görünümleri
Kaynak: TradingView

Kasım ayında 69.000 dolar ile tarihi tepesini gören BTC, kazançlarının %50’sinden fazlasını kaybetti. Dijital varlık ayrıca 50 haftalık hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Bitcoin yazım itibariyle 37.900 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%