Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Tarihi Desteğine İnerse 15 Bin Dolara Kadar Düşebilir

Yapılan bir analiz kripto para biriminin 2020’den bu yana görülmemiş seviyelere gerileyebileceğine işaret ediyor.
Bitcoin Tarihi Desteğine İnerse 15 Bin Dolara Kadar Düşebilir
Yorum

Bitcoin’in son haftalardaki aşağı yönlü hareketinin ortasında analistler bundan sonra fiyatın ne tarafa gideceğine dair tahminler yapmaya devam ediyor. Bir araştırmaya göre BTC tarihi bir destek seviyesini yeniden test edebilir.

Tüccar ve analist Rekt Capital, 200 haftalık hareketli ortalamanın test edilmesi halinde Bitcoin’in 15.000 dolara kadar düşebileceğini kaydetti. Bu seviye BTC’nin tarihi boyunca hiçbir zaman kırılmamış bir hat olarak görülüyor.

BTC haftalık grafik
Kaynak: Rekt Capital/ Twitter

Analist fiyatın buralara gerilemesinin çok kötü olduğunu ve söz konusu hareketli ortalamanın destek olarak kalmaya devam etmesi gerektiğini belirtiyor. Rekt Capital aynı zamanda bu seviyenin tarihi bir alım fırsatı olduğuna dikkat çekiyor.

2020’de COVID-19 pandemisi etkisiyle çöken piyasa genelde yukarı yönlü hareket etti. Rekt Capital, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 22.000 doların altına düşmesi halinde, 15.000 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtti.

BTC haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Dijital varlık tarihi zirvesini geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak kaydetmişti. Küresel piyasalardaki artan endişe, yüksek enflasyon ve beraberindeki faiz artırımları, Bitcoin’in kayıplarını artırmasına neden oldu.

Kripto para birimi an itibarıyla 550 milyar dolar piyasa değeri ile 29.000 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%