Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için Stokastik RSI İndikatörü Yeni Ralliye İşaret Ediyor

Analistler Bitcoin’i uzun vadeli incelemeye devam ediyor.
Bitcoin için Stokastik RSI İndikatörü Yeni Ralliye İşaret Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerdeki yükselişi ile değerini 40.000 dolar seviyelerinden 50.000 dolar bandının üzerine taşıdı. Analistlerin büyük bölümünde BTC için yıl sonu rallisi beklentisi bulunuyor.

Popüler bir analist olan TechDev ise Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) verilerini 2013’teki boğa koşusu öncesi dönemle benzeştirdi. Bitcoin yükseldikçe, RSI hızla arttı ve şu anda geçici bir fiyat geri çekilmesini düşündüren aşırı alım uzaklaşıyor.

Bitcoin stokastik RSI ve BTC/USD grafik
Kaynak: TechDev/Twitter

Bununla birlikte, stokastik RSI, Bitcoin’in o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 dolara ulaşmasından önceki 2013’teki hareketlerini tekrarlamaya başladı. O dönen BTC rallisine başladığında 13 dolar seviyesindeydi.

Stokastik RSI, RSI göstergesinin kendisinin göreli gücünü ve zayıflığını ölçen bir indikatör olarak biliniyor. Bitcoin, bu döngüde büyük yükseliş dönemlerinden geçti. Bunun tarih boyunca 2 kez olduğuna dikkat çeken analist, Eylül 2013 ve Mayıs 2012’de büyük yükselişler olduğunu hatırlattı.

BTC günlük fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ancak bazı uzmanlara göre Bitcoin boğalarının zirveye çıkması biraz zaman alabilir. Rekt Capital yeni boğa koşusunun Ekim yerine Aralık’ta olacağını ve Kasım ayı içerisinde 50.000 dolara doğru bir geri çekilme olabileceğini belirtti.

Bitcoin yazım itibariyle 51.300 dolar seviyesinde ve konsolide olmayı sürdürüyor. Kripto para birimi tarihinin en yüksek zirvesini, Nisan aynda 64.000 dolara çıkarak görmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%