Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Sahipleri 40 Bin Dolarda Satış Yapmaya Yanaşmıyor

Glassnode, BTC yatırımcılarının satış için acele etmediğine dikkat çekiyor.
Bitcoin Sahipleri 40 Bin Dolarda Satış Yapmaya Yanaşmıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin bu yılın başından itibaren rallisini 64.800 dolara karar çıkardı ve tarihin en yüksek zirvesini gördü. Buradan geri dönen kripto para 30.000 dolara kadar bir düşüş trendi yaşadı. Yazım itibariyle BTC, 40.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Veriler yatırımcıların bu seviyede bile Bitcoin’lerini satmak istemediğini gösteriyor. Glassnode tarafından yayınlanan The Week On-Chain bülteninin son sayısında, boğa piyasasının ilk aylarından itibaren alıcıların nakit ödeme yapmayı reddettiğine yer verildi.

BTC hodl dalgaları
Kaynak: Glassnode

Fiyat hareketi 30.000 ila 41.000 dolar aralığında ve Bitcoin son haftalarda düşük hacimli işlemleriyle dikkat çekiyor. Glassnode, Bitcoin arzının en son ne kadarının hareket ettiğini gösteren bir gösterge olan sözde HODL Dalgalarına bakarak bunun net olduğunu öne sürüyor.

HODL dalgaları, düşük volatilite sayesinde Bitcoin arzının yavaşladığını ve az sayıda yatırımcının satış yaptığını doğruluyor. Şirket raporunda uzun vadeli kripto sahiplerinin kar elde ettiğini ve bunun süreceğine yer veriyor.

1 BTC az Bitcoin cüzdanları
Kaynak: Glassnode

Veriler 1 BTC’den az olan cüzdanların, genel Bitcoin arzının giderek daha fazlasını oluşturmaya devam ettiğini gösteriyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in mevcut piyasa değeri 750 milyar dolar civarında seyrediyor.

Bu rakam geçtiğimiz aylarda 1 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Kripto para piyasasının toplam değeri se 1.7 trilyon dolar bölgesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%