Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yeni Ralliye Başlayabilir, RSI Kırılması İzleniyor

Teknik formasyonlar 2 aylık bir aradan sonra RSI’da direnç kırılımı gerçekleştiğini gösteriyor. Detaylar haberde…
Bitcoin Yeni Ralliye Başlayabilir, RSI Kırılması İzleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son iki aydır düşüş yönüne hareket ediyor ve kayıplar her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz hafta 40.000 dolar desteğini kıran BTC, düşüşünü 33.000 dolar seviyesine kadar uzattı ve buradan toparlanmaya çalışıyor.

Teknik veriler bu hareket ile beraber RSI’da yukarı yönlü bir kırılma olduğunu gösteriyor. İndikatörün aşırı satım bölgesinden uzaklaştıkça, fiyatta yeni bir yukarı yönlü hareket gerçekleşmesi beklenir.

RSI, bir varlığın belirli bir fiyat noktasında ne kadar aşırı satıldığına veya aşırı satın alındığını gösteren bir indikatördür. Analist Crypto Ed, herkesin fiyattaki trend çizgisine baktığını ancak RSI’da gerçekleşen kırılmayı göz ardı ettiğini söyledi.

BTC günlükte RSI kırılımı
Kaynak: Crypto Ed/Twitter

Tüccara göre bu durum BTC’nin yukarı yönlü hareket için mücadele ettiği anlamına geliyor. Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı. Dijital varlık an itibariyle 38.500 dolar direncinde hareket ediyor.

BTC’deki düşüş kripto para piyasasının genelini de aşağı çekti. Düşüş öncesi toplam piyasa değeri 2.9 trilyon dolara çıkmıştı. Geçen iki aylık süreçte 1.7 trilyon dolara kadar bir gerileme yaşandı. Altcoinlerin büyük bölümünde ise %50’nin üzerinde kayıplar görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%