Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Rekora Giderken RSI Veriler Düzeltmeye İşaret Ediyor

RSI’da görülen düşüş yükselişin hız kesebileceğini gösteriyor ve düzeltmeye işaret ediyor.
Bitcoin Rekora Giderken RSI Veriler Düzeltmeye İşaret Ediyor

RSI teknik analizde yaygın olarak takip edilen bir teknik gösterge ve Bitcoin rekor seviyelere doğru yenilenen ivmelenmesinin ortasında yükselişin zayıfladığına işaret ediyor. Bir momentum göstergesi olan 14 haftalık göreli güç endeksi (RSI), bu yıl daha düşük bir yüksek oluşturdu ve Bitcoin ( BTC ) fiyatlarındaki devam eden yükseliş trendinden ayrıldı.

RSI’ın düşüş eğilimi, yükseliş eğilimini gösteriyor ve bir boğa piyasası düzeltmesine işaret ediyor. Kripto para birimi, RSI’nin Şubat 2017 ve Ağustos 2017’de düşüş eğiliminin onaylanmasının ardından keskin bir düşüş göstermişti. Aşağıdaki grafikte 2017 yılında yaşanan keskin düşüşlere yer veriliyor.

BTC 2017 RSI Grafikleri
Kaynak: TradingView

Bitcoin, haftalık grafikte düşüş eğilimi göstererek Haziran 2019’da 13.880 dolara yükseldi. Bu direniş Ekim 2020’de zirveye ulaştı.

Kripto para birimi şu anda 55.5700 seviyesinden işlem görüyor ve yatırımcısına yıllık %95 oranında kazanç sağladı. Geçtiğimiz gün BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58 bin dolar bandını test etti.

60.000 dolar psikolojik direncin üzerinde ikna edici bir hareket, muhtemelen RSI’yı aşağı trend çizgisinin üzerine çıkaracaktır. Bu, düşüş sapmasını geçersiz kılar ve daha güçlü grafik odaklı satın alma baskısını yaratabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum