Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Rekoru Sonrası Ethereum ve Altcoinler Yukarı Yönde Hareket Ediyor

BTC’nin tüm zamanların rekorunu kırması sonrası kripto para piyasası yukarı yönde hareket ediyor.
Bitcoin’in Rekoru Sonrası Ethereum ve Altcoinler Yukarı Yönde Hareket Ediyor

Bitcoin’in aşağı ve yukarı yöndeki sert hareketleri, tüm piyasayı doğrudan etkiliyor. Bugün sabah saatlerinde BTC, 51 bin dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Yükseliş öncesi altcoinlerin neredeyse tamamı aşağı yönde hareket ediyordu. Son verilere bakıldığında Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve daha pek çok altcoinin yukarı yönde hareket ettiği görülüyor.

Uzmanlar BTC’nin 52 bin dolar seviyesini kolaylıkla aşabileceğine inanıyor. ETH, 1.800 doların üzerine çıktı ve 1.850 dolar direncini kırabilir. XRP ise 0.500 USD’nin üzerindeki sabit görünümünü sürdürüyor. Ripple’da 0.550 doların üzerinde yukarı yönlü bir kırılma beklentisi mevcut.

Bitcoin 52 Bin Sınırına Dayandı

Bitcoin 52 Bin Sınırına Dayandı
Kaynak: piyasa.paratic.com

Günlük değişim Bitcoin’in 52 bin dolar sınırında dolaştığını gösteriyor. Son 24 saatlik zaman diliminde kripto para yüzde 4.5 değer kazanmış durumda. 50 bin doların üzerinde tutunarak güç kazanan BTC’nin 52 bin dolar direncini kırması halinde, 52.800 dolar seviyelerine kadar yükselebileceği belirtiliyor.

Aşağı yönde ise 50.500 dolar kısa vadeli bir destek olarak gösteriliyor. 50 bin dolar seviyeleri son kırılma noktası olarak gösteriliyor. Daha fazla kayıp yaşanması halinde 49.200 dolar seviyesinin görülebileceği tahmin ediliyor.

Ethereum Yeniden 1.800 Doların Üzerinde

Ethereum Yeniden 1.800 Doların Üzerinde
Kaynak: piyasa.paratic.com

ETH son günlerdeki durgun seyri sonrası BTC’nin yükselişi ile beraber yönünü yukarı çevirmiş görünüyor. Fiyat artışı hız kazandı ve 1.800 dolar direnci yeniden kırıldı. 1.850 doların üzerindeki bir kapanış, 1.880 dolar ve 1.900 dolar seviyelerine doğru ilerlemenin hızını belirleyebilir. Aşağı yönde ise 1.800 dolar seviyesinin destek noktası olduğu görülüyor.

Ethereum haftalık 216 milyon dolar yatırım alarak yeni bir rekor kırdı. Bir önceki hafta bu rakam 195 milyon olarak açıklanmıştı. Kripto para piyasası son bir hafta içerisinde 602 milyon dolar yatırım aldı ve Ethereum bu yatırımların yüzde 36’sına sahip oldu.

Altcoinler Yükselişe Geçti

Altcoinler Yükselişe Geçti
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ripple fiyatı 0.500 dolar destek bölgesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Fiyat tekrar 0,54 dolar üzerine çıktı ve 0.55 dolar direncini kırabilir. Boğalar başarılı olursa, fiyat muhtemelen 0,565 USD direncine doğru yükselebilir. Bir sonraki ana direnç, 0,585 dolar seviyesine yakın gösteriliyor.

Litecoin yüzde 9 arttı ve 230 dolar seviyelerindenb işlem görüyor. 235 doların üzerindeki kapanış olması halinde, LTC’nin yeni hedefinin 250 dolar olacağı belirtiliyor. Olumsuz yönde ise 215 dolar destek seviyesi olarak gösteriliyor.

Altcoinler arasında yükselişi öne çıkan kripto para birimi ise Binance Coin oldu. 146 dolara ulaşan BNB, gün içerisinde yüzde 16 oranında yükseliş kaydetti. CAKE, IOST, DCR, XVS, ZEN, EWT, XMR, BNB, CELO, CRO, BNT ve QNT dahil olmak üzere bazı altcoinler yüzde 8’in üzerinde değer kazandı. Bunlardan CAKE yüzde 30 değer kazandı ve 8,50 dolar direncini kırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum