Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Rekora Doymuyor! Yeni Milyonerler Doğuyor!

Sanal para birimi bitcoin 2.600 doların üzerine çıktı. Tarihinin en yüksek seviyesini gören bitcoin yatırımcısının yüzünü güldürdü. Rekora doymayan bitcoin cephesinde son durum şöyle...
Bitcoin Rekora Doymuyor! Yeni Milyonerler Doğuyor!

Sanal para birimi olan bitcoin belli bir kesim tarafından sıkı şekilde takip edilirken, birçok insan bitcoinin ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Ancak son günlerde bitcoinde görülen hızlı yükseliş ve rekorlar adının sıklıkla duyulmasını sağlarken, cazibesini de artırdı. Evet, bitcoin 2009 yılından beri hayatımızda olan sanal bir para birimi. Kullanımı da her geçen gün artıyor. Aklınızda bitcoin nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi daha birçok soru varsa, öncelikle bu yazımızı okumalısınız.

Bitcoin internetin bankasız ve devletsiz para birimi olarak biliniyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini gören bitcoin bu sabah itibariyle 2.460 dolar seviyesine tırmandı. Artan talep ve sınırlı arz bitcoinin değerinin daha da artmasını sağladı ve şu dakikalarda 2.600 dolar ile rekorunu yeniden tazelemiş oldu. Tarihinin zirve noktasını gören bitcoinin piyasa değeri ise 40 milyar doların üzerinde. Sadece bugün %8,5 oranında artış gösteren bitcoin, bu senenin başından beri %147 oranında yükselmiş oluyor. Yani bitcoine yatırım yapanlar yaşadı diyebiliriz.

Bitcoin geçtiğimiz hafta 2.400 dolardan seyrediyordu. Bu haftanın başında 2.200 doları gördükten sonra, yükselişine ara vermeden devam etti ve 2.600 dolara kadar çıktı. Coinbase.com’a göre düne kıyasla %7.33 artış gösteren, internetin sanal para birimi bitcoin bugün 2.657 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’le Yeni Milyonerler Doğuyor

Şu an eminiz bitcoine yatırım yapanlar sevinç çığlıkları atıyordur. Yatırım yapmayı aklından geçirip de erteleyenlerin pişmanlığını da düşünemiyoruz bile. Evet bitcoine büyük çapta yatırım yapanlar milyoner oldu. Son 7 yılda yatırımcısını memnun eden bitcoin, şu anda Türk lirası karşısında 8.720 liraya kadar yükseldi.

2010 yılında 0.03 dolar olan bitcoin her geçen yıl değerine değer katarak yükselişini sürdürdü. 2012 yılında 13 dolar, 2013 yılında 266 dolar olan bitcoin, 2017 yılı içerisinde 2000 doların üstünü gördü. Global olarak her geçen gün inanılmaz bir talep gören ve güvenilirliği daha da artan bitcoin, bu son artışla birlikte birçok kişiyi milyoner etti. Bitcoinin en fazla kullanıldığı ve piyasasının büyük olduğu ülke ise Japonya olarak biliniyor.

Bitcoin Neden Bu Kadar Yükseldi?

Bitcoinin bu denli yükselmesinde ve atağa geçmesinde, özellikle ABD’de Donald Trump’ın başa geçmesinin etkisi olduğu düşünülüyor. Çünkü Trump geldiğinden beri bitcoin değerine değer katmaya devam ediyor. Yalnızca internet ortamında kullanılan sanal para birimine karşı her geçen gün talebin daha da arttığını söyleyen uzmanlar, dünya genelindeki siber saldırılara karşı dikkatli olunması gerektiğinin de altını çiziyor.

Bunlardan en bilinenlerinden biri olan “WannaCry” virüsüne de değinen uzmanlar, bu virüsün insanların dosyalarına erişerek şifrelediğini, şifreyi kırmak için de yine virüsü oluşturan kişilerin 500 dolar değerinde bitcoin talep ettiğini söyledi. Hal böyle olunca bitcoine olan talep de haliyle artıyor. Bakalım bitcoin önümüzdeki günlerde daha ne kadar yükselecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum