Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Put Opsiyonları, ABD Enflasyon Verisi Öncesi Azalıyor

Veriler, satış çağrısı oranının aşağı yönde hareket ettiğini gösteriyor. ABD TÜFE verilerinin belirleyici olması bekleniyor. Detaylar haberde…
Bitcoin’de Put Opsiyonları, ABD Enflasyon Verisi Öncesi Azalıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin put opsiyonlarına olan talep, Federal Rezerv tarafından daha hızlı likidite çekilmesi durumunu güçlendirebilecek bir ABD enflasyon raporuna kadar azalmış gibi görünüyor. Bu değişim yatırımcıların kripto para birimindeki düşüşe karşı koruma aramaya daha az istekli olduğunu düşündürüyor.

Skew tarafından sağlanan verilere göre, düşüş bahislerinin maliyetini ölçen bir haftalık put-call eğrisi, haftanın ilk gününden bu yana keskin bir şekilde %17’den yaklaşık %0’a kadar yaklaştı.

Bir ve üç aylık alım satım eğrileri, bazı yatırımcıların alım opsiyonlarını yakalamasıyla, satım eğilimindeki zayıflamayı ortaya koyuyor. Aralık ayından itibaren opsiyon açık pozisyonların önemli ölçüde artmasıyla yıla sakin bir başlangıç ​​yapıldı. Ancak geçtiğimiz gün itibariyle düşük hacimler kısa vadeli opsiyon ticareti ile toparlanmaya başladı.

BTC alım satım opsiyonları
Kaynak: Skew

Olumlu opsiyon piyasası akışları, bugün açıklanacak ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerine karşı Bitcoin’i öngördüğünü gösteriyor. Enflasyon verilerinin Aralık ayı için %7,1 ile son 40 yılın en yüksek seviyesine gelmesi bekleniyor.

Bitcoin, FED’in odağını enflasyon kontrolüne kaydırmasıyla, bu yıl üç faiz artışı ve Mart ayında varlık satın alma programını sonlandırması ile son iki ayda yaklaşık %40 değer kaybı yaşadı.

Bitcoin, S&P 500 vadeli işlemlerinde %0.3’ten daha az kazançla birlikte en son 43.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. FED Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının bilançosunu bu yıl içinde küçültebileceğini ve daha hızlı sıkılaşma korkularını hafifletebileceğini söylemesinin ardından piyasa toparlanma işaretleri gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%