Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Piyasa Değeri 2017’nin Başından Bu Yana İlk Kez 100 Milyarın Altında!

Perşembe günü bitcoinin Asya’daki piyasa değeri 97,5 milyar dolar seviyesine geriledi ki bu seviye bitcoinin değerinin 2017’nin başından bu yana ilk kez 100 milyar doların altına indiğini gösterdi.
Bitcoin Piyasa Değeri 2017’nin Başından Bu Yana İlk Kez 100 Milyarın Altında!

Çarşamba günü başlayan kripto para piyasalarındaki satış dalgası sonrasında bugün bitcoinin piyasa değeri 2017’nin Ocak ayından bu yana ilk kez 100 milyar dolar seviyesinin altını gördü. Haber tüm dünyada yankı uyandırırken düşüş, Çarşamba günü kripto para piyasalarında başlayan satışın ardından Perşembe günü Asya’da devam etmesi neticesinde gerçekleşti.

İlgili haberde BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly’nin dün verdiği bir demeçte düşüşün Ağustos 2017’de daha fazla işlem yapabilmek için bitcoinden ayrılan bitcoin cash ile alakalı olduğunu
söylediği hatırlatıldı.

Kripto para piyasalarının hatırı sayılır isimlerinden olan Brian Kelly, pek çok kişi gibi düşüşün arkasında bitcoin cashteki güç savaşının olduğunu öne sürmüştü.

 Brian Kelly, Düşüşün Nedeni Bitcoin Cash Ve bitcoin cash ile ilgili; “bir yazılım güncellemesi yaptığınızda, herkes genellikle kabul eder ama bu özel durumda herkes kabul etmiyor” demişti. Neticede Coindesk verilerine göre bitcoin sonbahar dönemlerindeki volatilite eğilimin aksine uzun süredir devam ettirdiği istikrarlı seyrini bozdu ve 6.400 dolar aralığındaki değerinden büyük miktarda kaybederek 5.507 dolar seviyelerine düştü.

Kripto Para Piyasalarındaki Değişimler için Tıklayın!

Piyasadaki düşüşten en çok etkilenen altcoinlerden biri de ethereum oldu ki kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık yüzde 16 civarında değer kaybı yaşadı.

Bitcoin Değeri İlk Kez 100 Milyar doların Altında Gerçi ethereum söz konusu düşüşten önce de birtakım problemlerle mücadele ediyordu. Pek çok analist ethereumdaki gerilemenin arkasında ICO piyasasının yavaşlaması olduğunu öngörüyordu. Piyasa kapitalizasyonuna göre en büyük üçüncü kripto para olan XRP de yüzde 13 düşen ethereum gibi büyük bir gerileme yaşayarak yüzde 15 düştü.

Nihayetinde CoinMarketCap verilerine göre 17 Aralık 2017’de piyasa değeri 336 milyar dolarlara, fiyatı da 20.089 dolarlara kadar çıkan bitcoinin toplam piyasa değerinin 100 milyar doların altına gerilemesi, popüler kripto para birimi için tarihi bir an oldu.

Kripto para teknik analisti Willy Wo da düşen bitcoine bir darbe daha vurarak, kripto para biriminin geleceğinin pek parlak olmadığını ifade etti. Bitcoinin ayı piyasasından çıkması için fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması gerektiğini belirten Woo, düşüşün devam edeceğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum