Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’deki Olumsuz Tablo Sonrası Borsalara BTC Girişleri Artıyor

Balinaların hareketleri BTC’de düşüş beklentisini artırıyor.
Bitcoin’deki Olumsuz Tablo Sonrası Borsalara BTC Girişleri Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin balinaları, fiyat 47.000 dolar üzernde mücadele ederken kısa sürede satmayı planlıyor olabilir. Zincir üstü analitik firması CryptoQuant, borsalardaki büyük hacimli hareketlerin yeniden arttığı konusunda uyarıda bulundu.

Borsa balina oranı metriğini vurgulayan CryptoQuant, balinaların kısa vadeli fiyat hareketi söz konusu olduğunda hiçbir şansları olmadığı sonucuna vardı. Borsa balina oranı, toplam giriş ve çıkışlara göre borsalardan en büyük giriş ve çıkışların oranını ölçüyor.

Borsa balina oranı
Kaynak: CryptoQuant

Fiyat hafta sonu 42.000 dolar seviyesine düşmeden önce metrik 0.95 zirvesi seviyesinin üzerine çıktı ve bugün itibariyle aynı bölgeye geri döndü. CryptoQuant, balinalar borsalara hala BTC taşıdığını ve balina oranının tekrar %95’in üzerine ulaştığını bildirdi.

Diğer yandan vadeli işlem piyasalarında açık faiz oranında, geçen haftaya nazaran büyük düşüş yaşandı. Bu düşüşün fiyat hareketini daha fazla kayıptan kurtarmak için yeterli olup olmadığı konusunda fikir ayrılıkları yaşanıyor.

Borsa girişleri grafiği
Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant, ayrıca döviz rezervlerinin, düşüşten hemen önce kısa bir süre yükseldikten sonra, halihazırda mevcut uzun vadeli düşüş trendine geri döndüğünü kaydetti. Bitcoin yazım itibariyle 48.200 dolar seviyesinden işlem görüyor ve kayıplarını geri almak için mücadele ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%