Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin, Ocak 2018’den Beri Görülmeyen En Yüksek Seviyelere Ulaştı

Bitcoin fiyatları, 2018 yılı Ocak ayından bu yana görülmeyen seviyelere %3'ün üzerinde yükseliş kaydetti.
Bitcoin, Ocak 2018’den Beri Görülmeyen En Yüksek Seviyelere Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin fiyatları, PayPal’ın bir kripto para hizmeti başlatacağını duyurmasıyla %3’ün üzerinde yükselişe geçti. Sonucunda, Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı. PayPal, Çarşamba günü kullanıcıların kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına olanak tanıyan yeni özelliğinden bahsetti.

Bitcoin bugünkü işlemlere 13009,48 dolardan açılış yaptıktan sonra 13.188 dolara kadar yükseldi.
Bitcoin Günlük %3 Yükseliş
Grafik: Cointelegraph.com

Günün en yüksek seviyesini bu rakamla kaydeden bitcoin, ardından geriledi. 12.844 dolara kadar gerileyen BTC, ardından bir miktar toparlanarak belli bir aralıkta dalgalanmaya başladı. TSİ 17:00 sularında ise %0,46 oranında artıda 12.972 dolarda seyretti.

Bitcoindeki hareketlilik, 2018 yılının başlarından beri görülmemişti. Dolayısıyla bir heyecan yarattı. Ancak bu konuda güvenilir olmadığını dile getirenler de bulunuyor. Efsanevi koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones’tan övgüler gelirken, bazı uzmanlar bitcoinin hala güvensiz olduğunu dile getirdi.

Bitcoin bugüne kadar yaklaşık %23 artış kaydetti ve şu anda yaklaşık 2 yılın en yüksek seviyelerinden işlem görüyor.
Bitcoin Tüm Zamanlara Ait Fiyat Eğilimi
Grafik: Cointelegraph.com

Fiyatlardaki yükselişin, medyadaki haberlerin varlığı ile talebi artırması ise son dönemdeki fiyat artışlarının nedeni olarak görülüyor. Chantico Global’in kurucusu ve CEO’su olan Gina Sanchez, bitcoinin bir emtia gibi işlem gördüğünü söyledi. Bunun bir arz-talep işi olduğunu ifade eden Sanchez, talebin artması bekleniyorsa fiyatın yükselmesini beklemek gerektiğini belirtti.

Sanchez açıklamasının devamında, “Bunun nasıl ticaret yapacağı konusunda hala çok fazla standardizasyon ve düzenleme olması gerektiğini düşünüyorum. Biraz vahşi, Vahşi Batı bu ivme ticareti ile gerçekten kamçılanıyor. Artan talep için yapılan bir duyuru, fiyatı gerçekten çok yükseğe iter ve sonra bu değeri bir ay içinde kaybedersiniz,” ifadelerini kullandı.

Joule Financial Baş Yatırım Sorumlusu Ouint Tatro ise yatırımcıların satın almayı düşünmeleri için daha fazla neden olduğunu düşünüyor. CNBC’ye konuşan Tatro, bitcoini itibari para birimi olarak tanımlarken, hala endişelenen birçok insan olduğunu belirtti. Jones’un bazı ifadelerini tekrarlayan Tatro, Federal Rezerv ve diğer merkez bankalarının küresel para sistemini sermaye ile doldurması konusundaki endişelerini de yineledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu