Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR
  • Veri Yüklenemedi

Bitcoin’in Mevcut Seviyesi Uzmanlara Göre Alım Fırsatı Olabilir

Kripto para 58.000 dolar seviyesindeki konumunu koruyor.
Bitcoin’in Mevcut Seviyesi Uzmanlara Göre Alım Fırsatı Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in fiyatı son çeyrekte katlanarak arttı. Boğa koşusu 2020’nin sonlarına doğru başlarken, 2021’in ilk çeyreğinde önemli kazançlar kaydedildi. Madeni paranın fiyatı geçmişi ile karşılaştırıldığında, ilk çeyrek üyük kazançlar elde ettiği bir zaman dilimi oldu.

Bitcoin’in fiyat hareketinde önemli bir an, kriptonun 55 bin dolarlık direnci ilk kez aştığı 19 Şubat’ta gerçekleşti. Bunu aynı zamanda 60 bin dolarlık fiyat seviyesinin test edilmesi izledi. Bununla birlikte, 19 Şubat’taki yükselişten bu yana, Bitcoin uzun bir düzeltme sürecine girdi.

BTC için Yeni ATH’ler Yolda

BTC için Yeni ATH'ler Yolda
Kaynak: Santiment

Bitcoin’in genel görünümü yükseliş eğilimindeyken ve önümüzdeki aylarda 80.000 dolar ve hatta yıl kapanmadan 100.000 dolara ulaşma yolunda olsa da, kısa vadeli işlemlerle daha fazla ilgilenen tüccarlar verileri dikkatle izliyor.

Santiment tarafından sağlanan veriler, BTC ve piyasanın en büyük altcoin’i olan Ethereum için piyasa duyarlılığının büyük ölçüde değiştiğini gösteriyor. Veriler BTC’nin geri çekilip 60 bin doların altına düşmesinin ve ETH’nin 2 bin dolarlık desteği hafta boyunca direnç seviyesine çevirmesinin ardından her iki varlık için de ağırlıklı hissiyatın son derece olumsuz bölgeye düştüğünü vurguladı.

Aynı zamanda tüccarların tekliflerinde bu iki madeni paranın her birinden daha fazla biriktirme konusunda olumlu bir yanı olduğu anlamına gelebilir. Geçmiş verilere göre, bu tür olumsuz duyguların olduğu zamanlarda, birikim devam etti ve bir trendin tersine dönmesine yol açtı. Bu da fiyatın yükselmesini sağladı.

Yeni Düzeltmeler Yaşanabilir

Yeni Düzeltmeler Yaşanabilir

Kaynak: GlassnodeAnalistlere göre Bitcoin için bu tür piyasa koşullarında düzeltmelerine tabi olduğu önceki aşamalarda gösterildiği gibi, her zaman iyi bir satın alma fırsatı olduğunu kanıtlıyor. Glassnode tarafından sağlanan veriler, BTC’nin borsalara girmesinin son zamanlarda 1 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi.

Bu, normalde kısa vadeli avcılardan gelen yatırım modellerinin değiştiğinin bir işaretidir. Fiyat yükseldikçe, birçok tüccar kısa vadeli kazançlardan para kazanıyor ve bu, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesini uzun süre tersine çevirmeden geçmeye çalışmasının nedenlerinden biri olabilir.

Mevcut BTC piyasasına giren yeni tüccarlar için bu küçük düzeltmeler, “düşük sat yüksek al” mantığını haklı çıkarabilir. Fiyatın önümüzdeki aylarda değer kazanması muhtemel olsa da, tıpkı son 3 ayda olduğu gibi, fiyat düzeltmelerinin marjlarda küçülmesi muhtemel.

Geçtiğimiz hafta, fiyat düzeltmelerine rağmen en büyük düşüşler yüzde 7’nin altında gerçekleşti. Analistlere göre boğa koşusu bir sonraki aşamasına geçerken, bu düzeltmeler sıklıkta olmaya devam edebilir. Bu nedenle, son fiyat düzeltmeleri, boğa koşusunun sona ermesi anlamına gelmiyor ncak nispeten iyi bir giriş noktası ve bir satın alma fırsatı yaratıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%