Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Manipülasyon Ölçmede Kullanılan Bir Araç Olduğu İddia Edildi

Ünlü bir piyasa analisti, Bitcoin’in parasal manipülasyon göstergesi olarak kullanıldığını düşünüyor.
Bitcoin’in Manipülasyon Ölçmede Kullanılan Bir Araç Olduğu İddia Edildi

Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın noktaları yeniden test etti. Kripto para piyasasında önde gelen uzmana göre, varlığın fiyat grafiği, hükümetler tarafından devam eden ekonomik büyüme mühendisliğini ölçen bir tür manipülasyon göstergesi olarak kullanılıyor.

Büyük Durgunluk sırasında, felaket bir ekonomik çöküşü önlemek için benzeri görülmemiş banka kurtarmaları ve başka önlemler alındı. O günden beri, ücret uçurumları ve mali eşitsizlik sürekli artış gösterdi. Değişimi başlatmak için en iyi girişim, 2008’de Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı.

Hükümet Teşvikleri Bitcoin’i Yükseltiyor

Hükümet Teşvikleri Bitcoin’i Yükseltiyor

Bitcoin aktif olarak aynı kavgayla savaşıyor ve kazanıyor. Kripto para biriminin sınırlı olan 21 milyon BTC arzı, fiat para arzının şimdiye kadarki en hızlı hızında genişlediği bir dönemde değerini ortaya koyuyor.

Pandeminin etkisiyle mücadele etmek için benzeri görülmemiş oranlarda dolarlar ve diğer küresel para birimleri yaratıldı. Ekonomiler her zayıfladığında daha fazla teşvik paketinin gerekli olacağı belirtiliyor.

BTC Manipülasyon Göstergesi Olarak Kullanılıyor

BTC Manipülasyon Göstergesi Olarak Kullanılıyor
Kaynak: TradingView

Uzman Preston Pysh‘a göre bunun gerçekleştiği oran doğrudan Bitcoin fiyat tablosunun kendisinde beliriyor ve hükümetlerin ekonomik faaliyeti canlandırma umuduyla yaptığı etkili bir manipülasyon göstergesi olarak hareket ediyor.

Bitcoin grafiğine bakıldığında, fiyat hareketi nispeten istikrarlı bir görüntü çiziyor. Ancak büyük düşüş anlarında bu durum değişebiliyor. Yüksek enflasyon nedeniyle artan fiyatlara ek olarak, teknolojinin benimsenmesi patlama yaşıyor ve kurumlar ilk kez devreye giriyor. Uzmanlar bu sürecin yeni başladığını düşünüyor.Bu piyasa ortamında daha önce iyi performans gösteren altın düşüş yaşadı ve çıkışların doğrudan Bitcoin’de etkisini gösterdi.

Uzmanlara göre boğa piyasası yükseliş trendi, daha fazla teşvik paketinin onaylanma ihtimali ile fonlar doğrudan işletmelere ve bireylere dağıtıldığından, devam etmeye hazır görünüyor. Yüksek enflasyon riski hala fazla ve pek çok çevreye göre Bitcoin en iyi yatırım aracı olmaya devam ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum