Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Madenciliği Yapan Şirket Hisseleri Son 12 Ayda Yüzde 5.000 Arttı

BTC madenciliği yapan şirket hisseleri, kripto paradaki artıştan çok daha fazlasını yaşadı.
Bitcoin Madenciliği Yapan Şirket Hisseleri Son 12 Ayda Yüzde 5.000 Arttı

Kayıpla faaliyet gösteren en büyük halka açık Bitcoin madencilik firmalarına rağmen, hisse fiyatları son 12 ayda BTC’den önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. CNBC’de yer alan Fundstrat’ın dijital varlık stratejisi başkan yardımcısı Leeor Shimron, analizini halka açık en büyük dört madencilik firmasının, Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hive Blockchain ve Hut 8’in piyasa performansı ile ilgili paylaştı.

Shimron, son 12 ayda madencilik firmalarındaki hisselerin ortalama getirisinin %5.000 olduğunu, BTC’nin ise aynı dönemde %900 arttığını belirtti. Veriler hisse senetlerinin BTC ile “yüksek pozitif korelasyona” sahip olduğunu gösteriyor.

BTC Hareketi ile Hisseleri Yükseldi

BTC Hareketi ile Hisseleri Yükseldi

Araştırmacı, BTC’deki her %1 fiyat hareketi için Bitcoin madencilik hisselerinin ortalama %2,5 oranında hareket ettiği sonucuna vardı. Bununla birlikte gözlemin hem yukarı hem de aşağı doğru fiyat hareketleri için geçerli olduğu belirtildi. Yani madencilik hisse senetleri, düşüş piyasası koşullarında BTC’nin iki katından fazla düşme eğiliminde oluyor.

Araştırmacı Bitcoin’de yaşanan düşüş sonrası madencilik şirketlerinin zarar göreceğini iddia etti. Shimron, madenci hisse senetlerindeki vahşi dalgalanmayı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlenmiş kripto yatırım ürünlerinin eksikliğine bağladı ve Bitcoin ETF onaylanana kadar yatırımcıların halka açık madencilik şirketlerini Bitcoin’e maruz kalmanın tek yollarından biri olarak görebileceğini söyledi.

Coinbase’in hisselerinin özel piyasalarda yaklaşık olarak 100 milyar dolarlık bir değerlemeyle işlem gördüğünü belirten Shimron, “Açıkçası, kripto alanındaki operatörlere maruz kalma konusunda yatırımcı iştahı var ve madenciler bunun içinde sadece başka bir segment.” diye konuştu.

Shimron ayrıca , koronavirüs salgını sırasında tedarik zinciri kesintilerinin , Bitmain’in Antminer S19 serisi gibi yeni nesil donanımları stoklayabilen en büyük dört madencilik şirketi için faydalı olduğunu belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum