Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencileri Piyasa Düşerken Varlıklarını Satıyor

Bitcoin'de yaşanan fiyat düşüşü, madenciler üzerindeki satış baskısının artmasına neden oldu. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin Madencileri Piyasa Düşerken Varlıklarını Satıyor
Yorum

Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan düşüş dalgası, sektör üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya devam ediyor. Veriler madencilerin, Bitcoin’in düşen fiyatının etkisiyle ellerindeki tokenleri sattığını gösteriyor.

Madencilik şirketi Compass Mining, bugün CoinMetrics’ten gelen verileri kullanarak bir araştırma notunda, borsalara madenci akışlarının Ocak ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştığını bildirdi.

Compass madencilerin açık pazarda BTC’leri satmaya başlayabileceklerini belirterek, “En azından fiyattaki son büyük düşüşün ardından acıyı hissediyorlar. Bunu aşağı doğru bir zorluk ayarıyla birleştirin. Madencilerin kapandığını gösterir” açıklamasını yaptı.

Madencilerin borsa girişleri
Kaynak: Compass Mining

Bitmain’in Antminer S9’u gibi popüler makineleri elektrik fiyatları karşısında zarar eder hale gelmesiyle, kripto madenciliğinin daha az karlı hale geldiği belirtildi. Kulelerini kapatmamayı tercih eden mücadele eden madenciler, borç veya hisse senedi piyasalarında sermaye artırmaya veya Bitcoin varlıklarını satmaya çalışabilirler.

Madencilik şirketlerinden Argo Blockchain’in giderlerini karşılamak için Bitcoin’inin bir kısmını satmayı planladığı belirtiliyor. Hash oranı bakımından dünyanın en büyük madencisi olan Core Scientific, bu yıl çıkardığı varlıkların bir kısmını şimdiden sattı ve bunu yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Riot Blockchain ise, Mart ayında oldukça büyük bir miktar sattıktan sonra, Nisan ayında çıkarılan Bitcoin’inin neredeyse yarısını sattı. Cathedra Bitcoin tarafından yapılan açıklamada se likiditeyi artırmak ve kendisini daha fazla fiyat düşüşlerinden korumak amacıyla ay boyunca 235 Bitcoin satıldığı kaydedildi.

Şirket ayrıca Kuzey Dakota bölgesini etkileyen fırtınalar sayesinde, ay boyunca beklenen hash oranının yüzde 45’inde faaliyet göstererek zorlu bir Nisan geçirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%