Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Madencileri Artış Beklentisiyle Birikimlerini Tutuyor

Veriler madencilerin adreslerinde tutulan BTC miktarlarında artış olduğunu gösteriyor.
Bitcoin Madencileri Artış Beklentisiyle Birikimlerini Tutuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik firması Glassnode’un madencilerin adreslerinde tutulan arzdaki 30 günlük değişikliği ölçen madenci pozisyon değişikliği metriği, son zamanlarda madencilerin yenilenen tutma işaretiyle olumluya döndü. Glassnode’un verileri, madenci cüzdanlarında tutulan bakiyenin son iki hafta içinde 4.435 BTC artarak 1.806 milyona çıktığını gösteriyor.

Hong Kong merkezli Babel Finance CEO’su Flex Yang madencilerin, gelecekteki operasyonlarını yürütmek için yeterli nakit rezervlerine sahip olduklarını belirtti. Yang ayrıca Bitcoin fiyatı 20.000 ila 40.000 $ arasındayken ellerinde bulundurdukları likit varlıkları tasfiye ettikleri veya çoğu bir fiyat rallisi beklentisiyle tuttukları için net bir likit varlık birikimine sahip olduklarını sözlerini ekledi.

Madenciler Birikim Yapıyor

Madenciler Birikim Yapıyor
Kaynak: Glassnode

Madenciler ağırlıklı nakit olarak çalışır ve giderleri karşılamak için holdingleri tasfiye eder. Bununla birlikte, madenci satışının hızı, kendilerine özgü faktörlere ve Bitcoin’in fiyat beklentilerine bağlı olarak zaman zaman değişir.

31 Mart’tan bu yana gözlemlenen birikim moduna dönüş, neredeyse dört aydır büyük ölçüde olumsuz okumaların ardından geliyor. Madenciler pozisyonları düşürüyor ve kar alıyor. Glassnode’un 8 Mart tarihli haftalık bülteni, Ocak ayı boyunca yaklaşık 17.000 BTC ile 24.000 BTC arasında en yüksek dağılımın görüldüğünü ortaya koyuyor.

Balinalar Satış Yapmıyor

Balinalar Satış Yapmıyor
Kaynak: Glassnode

Balinalar veya fiyatları etkileme kabiliyetine sahip büyük yatırımcılar da madeni para satmayı bıraktı. Balina varlıklarının sayısı en az 1.000 bitcoin tutan tek bir ağ katılımcısının tuttuğu kripto cüzdan adresi kümeleri – 31 Mart’tan bu yana 2.000’in üzerinde sabit kaldı. Blockchain analisti Willy Woo’ya göre , rakam yaklaşık iki ayda 2.230’dan 2.004’e düştü.

Özellikle çeyrek sonu yeniden dengeleme nedeniyle pozitif zincir içi gelişmelerin, kripto para biriminde bir sonraki ayağı daha yüksek hale getirip getirmediğini belli olacak. Bitcoin şu anda 58.500 dolar civarında orta derecede yüksek işlem görürken, daralan bir fiyat aralığında sıkışıp kalmaya devam ediyor. Bir kırılma, tipik olarak mevsimsel olarak güçlü olan Nisan ayında görülen daha geniş yükseliş trendinin devamına işaret edebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu