Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Küresel Servetteki Payı ile Halen Alım Fırsatı Veriyor

Yapılan bir araştırma, Bitcoin’in uzun vadede alım fırsatı sunduğunu gösteriyor. Araştırmanın detayları şu şekilde…
Bitcoin Küresel Servetteki Payı ile Halen Alım Fırsatı Veriyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve altcoinler makroekonomik ve jeopolitik endişelerin ortasında büyük kayıplar yaşadı. Kimi yatırımcılar ise büyük düşüşe rağmen, Bitcoin’e olan güvenini sürdürüyor. Bu noktada geç kalmadan birikim yapmayı planlıyor.

Yapılan bir araştırma ise bunun için halen zaman olduğunu ortaya koyuyor. PricedInBitcoin21’den alınan verilere göre Bitcoin‘in piyasa değeri şu anda toplam küresel servetin yalnızca yüzde 0,1’ine eşit olduğu için halen alım yapılabileceği görülüyor.

Spesifik olarak, toplam küresel servet, birleştirilmiş PricedInBitcoin21 ve CoinMarketCap verilerine göre tahminen 418,3 trilyon dolar iken, Bitcoin’in piyasa değeri 390 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

BTC küresel servet ve ABD banka varlıklarına oranı
Kaynak: PricedInBitcoin21

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ticari bankaların varlıklarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin’in piyasa değeri ABD ticari bankalarının yüzde 1,7’sine eşit olduğundan, oran biraz daha yüksektir.

Bitcoin’in belirgin oynaklığına ve önemli satışlara rağmen, önde gelen beş bankanın hisseleri de dahil olmak üzere diğer varlık sınıflarını gölgede bırakarak astronomik beş yıllık getiri oranları sağlıyor.

GCM Yatırım Banner

Yapılan başka araştırmalar da Bitcoin’de yeni bir rallinin orta vadede geleceğine işaret ediyor. Tüccar ve analist Josh Rager, kripto para biriminde yeni boğa rallisinin 2024’te gerçekleşeceğini savundu.

Bitcoin yazım itibarıyla 20.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Dijital varlık geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara kadar çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Mevcut fiyat seviyesi geçen zaman içerisinde yüzde 70’e yakın kayıp olduğunu gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın