Yatırım yapmaya başla!

Rekora Doymayan Bitcoin Beyonce, Taylor Swift ve Kardashian Ailesini Geçti!

Bitcoinden yeni bir rekor daha! Ama bu kez kırılan yeni bir değer değil popülerliğiyle Beyonce, Taylor Swift ve Kardashian Ailesi'nin toplamını ardında bırakması oldu.
Rekora Doymayan Bitcoin Beyonce, Taylor Swift ve Kardashian Ailesini Geçti!

Bitcoin ile Kardashian Ailesi arasında nasıl bir bağlantı olabilir diye düşünmeniz çok olağan diyerek başlıyorum. Zira bitcoin bu zamana kadar kırdığı rekorlarla ya da hakkında yapılan yorumlarla gündeme oturuyordu. Peki, ne oldu da Kardashian Ailesi ile popüler sanal para birimi aynı başlıkta yer aldı?

Aslına bakarsanız, bunun nedeni bitcoinin Google aramalarında Kardashianlardan bile daha çok aranır hale gelmesi! Diğer bir ifadeyle; neredeyse 11 bin dolar olan bitcoin, artık o çok konuşulan Kardashianlardan daha popüler! Gerçi geçtiğimiz günlerde “bitcoin satın al” aramasının, “altın satın al” aramasını ardında bıraktığı yönünde haberlerle karşılamıştık. Ancak bitcoinin Kardashianların popülaritesini geçeceğini beklemiyorduk.

Yeni verilere göre Google’ın en çok arananlar listesinin zirvesinde bitcoin yer alıyor!

Google En Çok Aranan Kelimesi BitcoinAnlayacağınız; bitcoin o kadar popüler oldu ki geçtiğimiz günlerde 150 milyon dolarlık anlaşmayla reality showlarını 5 sezon daha uzatan Kardashianları, müzik dünyasının en çok kazananı Beyonce‘yi ve Taylor Swift’i bile geride bıraktı. Sonuçta; hepsi birbirinden ünlü olan Kardashian Ailesi’ni geçmek neredeyse imkansızken, bitcoin bu üçlünün arama toplamını da geçti.

Düşünsenize; aralarında hamilelik haberiyle sosyal medyayı sallayan Kylie Jenner ile gündemden hiç düşmeyen Kim Kardashian var.

Bitcoin Kardashian Ailesi'ni GeçtiKaldı ki aile bu kadardan çok daha fazlası! Mesela; daha birkaç gün önce Kendall Jenner’ın dünyanın en çok kazanan modeli unvanını aldığını duymuştuk. Sonuçta; cinsiyet değiştiren baba Bruce Jenner’dan ticari zekasıyla da tanınan milyarder anne Kris Jenner’a varana kadar ailenin tüm üyeleri ünlerine ün, servetlerine servet katarak ilerlemeye devam ediyorlar.

Ancak görünen o ki Türkiye’de de işlem sayısı artan bitcoin insanların ilgisini Kardashian Ailesi’nden, Beyonce’den ya da Swift’ten daha çok çekmeye başladı.

Bitcoin Taylor Swift, Beyonce ve Kardashianlardan Daha PopülerÖyle ki yeni dünyanın para birimi olabileceği konuşulan bitcoin hakkında dünyanın para otoriteleri olan merkez bankaları da yorum yapar hale geldi. Ayrıca daha dün Nobel Ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz bitcoin hakkında konuşmuş, sanal paranın hemen yasaklanmasını söyleyerek büyük yankı uyandırmıştı.

Tüm bunlara ek olarak, yorumlar arasına bugün sanal para açıklamasıyla Sermaye Piyasası Kurulu da eklendi. Kısacası; dünyanın en ünlüleri arasındaki üç ismin Google arama toplamı; gündemden düşmeyen, insanları ikiye bölen ve yükselişini devam ettiren bitcoin tarafından geride bırakıldı. Bitcoin cidden fena geliyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum