Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Yeniden Yükselirken Uzmanlar Piyasada 2 Boğa İşareti Görüyor

Bitcoin yükselişi sürdürerek bir süredir beklenen 11 bin sınırını geçti ve 11.500 puanın hemen altında işlem görüyor. İşte piyasadan boğa işaretleri:
Bitcoin Yeniden Yükselirken Uzmanlar Piyasada 2 Boğa İşareti Görüyor

Birçok uzman, bitcoinin uzun süren bir düzeltme hareketi yaşadığını ve ardından yükselişe geçtiğini konuşuyor. 10 bin dolar sınırını geçmek için birkaç kez çaba gösteren bitcoin, sonunda psikolojik sınır olarak görülen bu seviyede kalıcı olmayı başardı. Ardından 11 bin dolar için birkaç deneme yaptı; ama başarılı olamadı. Mart ayına iyi bir başlangıç yaptıktan sonra ise hızlı bir yükselişle 11 binin üzerini gördü.

Bitcoin son 24 saat içerisinde en çok değer kazanan kripto para olurken, 11 bin 500 dolar sınırına kadar yükseldi.

Bitcoin 11.500 Sınırında

Önce yüzde 3,91 oranında yükselişle 11 bin doların üzerine çıktı ve piyasa değerini 187 milyar 267 milyon olarak belirledi. Ardından yükseliş devam etti ve 11 bin 480 dolar seviyesinden işlem gördü. Uzmanlar kısa vadede 11 bin 500 seviyesinin önemli bir direnç haline geldiğini konuşmaya başladı. Eğer bu seviye kırılırsa 12 bin dolar için hazır olunabilir.

Hafta genelinde yüzde 7’den fazla değer kazanan bitcoin için 2 boğa piyasası işaretinden bahsedilmeye başlandı.

Bitcoin 2 Boğa İşareti

Uzmanlar her ne kadar bitcoinin aşırı değerlenip değerlenmeyeceği konusunda kesin konuşamasalar bile mevcut durum ve gelişmeleri takip ederek, yorumlarını açıklıyorlar. Son birkaç günde yaşanan gelişmeler ise kripto para piyasasında ve özellikle bitcoinde yükseliş getirebilecek önemli 2 etkene dikkat çekiyorlar.

Bu işaretlerden birisi, bitcoinin “yeni altın” olarak değerlendirilmesi ve Wall Street’teki aşırı belirsizlikle ilişkisi.

Bitcoin Yeni Altın

Wall Street’te gerginliklerin ve endişelerin arttığı dönemlerde, altın fiyatlarının değerlendiğine işaret ediliyor. Bitcoinin ise yeni altın olarak nitelendirilmesi, bu dönemlerde yükselişin gelebileceğini düşündürüyor. Yaşanan dalgalanmalar ise bu durumun gerçekleşme ihtimalini güçlendiriyor. Altının en bilindik özelliği olan belirsizliğe karşı korunma, şu an bitcoinde görülen yükseliş için ana neden olabilir.

İkinci bir boğa işareti ise SEC’in geçen hafta kripto para piyasasını yeniden göz geçireceğini söylemesi ile ortaya çıkıyor.

SEC Kripto Para Müdahalesi

ABD’nin SPK’sı olan SEC’in kripto para piyasasında yaşanan dolandırıcılıklar üzerine yaptığı yorumlar, yatırımcıların güvenini artırmış gibi gözüküyor. ICO’larda yaşanan dolandırıcılık olayları üzerine SEC, bunlarla mücadele edeceğini söylemişti. Buna bağlı olarak yatırımcıların bitcoin başta olmak üzere kripto paralara daha güvenilir bir gözle bakmaya başlamış olabilirler.

İşte bu iki önemli konu, bitcoinde meydana gelen yükselişin nedenlerini açıklayabilecek detayları içeriyor.

Bitcoin Yükselişe İşaret Eden Faktörler

Kripto para piyasasına güvenin yeniden artmasıyla fiyatlarda yükseliş görülmeye devam edebilir. Sonuçta ani yaşanan düşüşler ve üstüste yaşanan dolandırıcılık ve hacklenme olayları sonrasında, birçok kişi kripto paraların tamamen güvenilir olmadığını düşünmelerine neden olmuştur.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum