Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Sırada Ne Var? Yeni Bir Ralli ya da Derin Çöküş?

BTC fiyatı son dönemde oldukça inişli çıkışlı hareketler sergiliyor. Analistler bu ortamda BTC için sıradaki hareketin ne yöne olacağını değerlendirdi. Detaylar;
Bitcoin için Sırada Ne Var? Yeni Bir Ralli ya da Derin Çöküş?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce 2024 yılının başlangıcından bu yana en ciddi düzeltmelerinden birini yaşadı. Kripto varlığın fiyatı, Şubat ayından bu yana ilk kez kısa bir süre için 54 bin dolar seviyesinin altına düşerek pazarda yoğun tasfiyelere neden oldu.

Peki, son piyasa düşüşünün ardından BTC için neler yaşanabilir?

BTC’de Yön Neresi? Analistler Konuştu

Bazı analistler, pazarda son yaşanan gelişmeleri boğa piyasasının sona ermiş olabileceğinin bir işareti olarak görürken, diğer bir kesim, bu tür düşüşlerin normal olduğunu ve BTC’nin genişleme yolunun bir parçası olduğunu savunuyor.

Pek çok analist, Bitcoin ETF onayları ve meme coin trendleri gibi son olaylar nedeniyle boğa koşusunun zirveye ulaşmış olabileceğini öne sürse de, bazıları tarihsel modellere ve son yarılanmaya (halving) dayanarak gelecekte bir ralli öngörüyor.

BTC Fiyatı, Haftanın İlk Gününde Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Popüler analist il Capo of Crypto, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı açıklamada, piyasadaki önemli derecedeki düşüşe rağmen yatırımcıların düşüş eğilimine geçmemesi gerektiğini söylerken, “Uzaklaşıp sakin kalma zamanı.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Crypto Tony de benzer bir duruş sergileyerek, son piyasa çöküşünün kripto para piyasasının bu yılki yükselişinin önüne geçemeyeceğini belirtti. Bu yıl yaşanan yüzde 350’lik çıkış karşısında sadece yüzde 26’lık bir kayıp yaşandığını dile getirdi.

Mikybull Crypto ve Rekt Capital, varlığın tarihsel performansına dayanarak yakın gelecekte bir BTC rallisi öngören kripto meraklıları arasında yer alıyor.

Mikybull, 2023’ün üçüncü çeyreğinde benzer bir düzeltme yaşandığını ve daha sonra bunun yerini yeni bir boğa koşusunun aldığını hatırlattı.

Mikybull Crypto, Güncel BTC Analizini Paylaştı
Kaynak: X / @MikybullCrypto

Rekt Capital ise dijital varlığın bu yılın Nisan ayında meydana gelen BTC yarılanmasından henüz faydalanmadığını düşünüyor. Analist, fiyatın 2016’daki ve 2020’deki yarılanmadan 500 günden fazla bir süre sonra zirveye ulaştığını şu sözlerle belirtti:

“Tarih tekerrür ederse ve bir sonraki boğa piyasası zirvesi yarılanmadan 518-546 gün sonra gerçekleşirse… Bu, Bitcoin’in bu döngüde Eylül ortası veya Ekim 2025 ortasında zirve yapabileceği anlamına gelir.”

BTC için Kötümser Senaryo

Öte yandan bazı analistler, BTC’nin rallisinin sona ermiş olabileceğini öne sürüyor. Bunlardan birisi, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının, meme coin çılgınlığının ve ünlü isimler tarafından tanıtılan tokenların bu boğa koşusunun sunabileceği her şey olabileceğini varsayan Ali Martinez oldu.

“Peki ya buysa? Peki ya zaten coşkuya ulaştıysak.” diyen analist, bir sonraki ralli için sakinleşmeye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Ali Martinez, BTC'de Boğa Koşusu Bitmiş Olabilir Dedi.
Kaynak: X / @ali_charts

Öncü kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 57 bin dolar seviyesinin biraz üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.