Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Kötümser Tahmin: Düşüş Bu Seviyeye Ulaşabilir

Bitcoin son günlerde kayıplarını artırırken, 10x Research tarafından hazırlanan raporda, düşüşün daha da devam edebileceği uyarısı yer aldı. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin için Kötümser Tahmin: Düşüş Bu Seviyeye Ulaşabilir
HABER GİRİŞ

Bitcoin bugün yüzde 5’ten fazla kayıp yaşarken, analistlerden kötümser tahminler gelmeye devam ediyor. 10x Research tarafından paylaşılan raporda, BTC2de düşüşün sürebileceği uyarısı yer aldı.

Uzmanlar, Bitcoin’in 4 Temmuz’da 60.000 dolar seviyesinin üzerindeyken 57.000 doların altına düşmesinin beklendiğini belirtti. Bu sert düşüşün henüz başlangıç aşamasında olabileceğini ve potansiyel olarak 50.000 dolara kadar gerileyebileceğini öne sürüyorlar.

Psikolojik olarak önemli olan 60.000 dolarlık seviyenin kırılması, piyasa duyarlılığında büyük bir değişime işaret ediyor. 10x Research, bu durumu “satış akışlarının hızlanırken” alım akışlarının azalmasına bağlıyor.

10x Research analisti Markus Thielen, bu düşüş eğiliminin öngörülebilir olduğunu belirterek “Haziran ayının başından itibaren elde ettiğimiz veriler, düzeltmeye hazır aşırı alım yapılmış bir piyasanın habercisiydi.” açıklamasında bulundu.

Rapor, Bitcoin madencileri ve spot Bitcoin ETF alıcıları için önemli seviyenin kırılmasıyla, fiyat düşüşünün destek kırıldıkça ve satıcılar likidite bulmak için çabaladıkça hızlanabileceğini uyarısını içeriyor.

GCM Yatırım Banner
BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu satış dalgası, Mt. Gox’un Temmuz ayında başlaması planlanan 8,5 milyar dolar değerindeki BTC geri ödemeleriyle aynı dönemde gerçekleşiyor. Raporda, BTC fiyatına ilişkin temkinli bir görünüm korunurken, yatırımcılara devam eden oynaklığa hazırlıklı olmaları ve risk yönetimine öncelik vermeleri tavsiyesi yer aldı.

BTC bugün kayıplarını yüzde 5’in üzerine taşıdı ve yazım itibarıyla 56.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Böylece Mayıs ayından bu yana en düşük seviye görülmüş oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.