Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için 1 Milyon Dolar Tahmini: Sadece Zaman Meselesi

Tanınmış kripto para destekçilerinden Samson Mow, Bitcoin’in 1 milyon dolar seviyesine çıkacağına ilişkin öngörüsünü paylaştı. Detaylar haberde…
Bitcoin için 1 Milyon Dolar Tahmini: Sadece Zaman Meselesi
HABER GİRİŞ

Bitcoin topluluğunun önde gelen isimlerinden ve güçlü savunucularından biri olan Samson Mow, kripto para biriminin geleceğine ilişkin iyimser tahminlerini bir kez daha dile getirdi. Sosyal medyada sıkça paylaştığı görüşlerinde Mow, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını belirtti. Now’a göre asıl soru, bu seviyeye ulaşıp ulaşamayacağı değil, ne zaman ulaşacağı.

Samson Mow, Bitcoin’in benimsenmesini hızlandırmayı amaçlayan JAN3 adlı altyapı geliştirme ve finansal hizmetler şirketinin CEO’su olarak görev yapıyor. Mow, olumlu tahminlerini Bitcoin’in mevcut arz ve talep dinamiklerine dayandırıyor ve kripto para birimine olan talebin arzın çok üzerinde olduğunu belirtiyor.

Mow’un üzerinde durduğu önemli faktörlerden biri ise spot Bitcoin ETF’lerinin (borsa yatırım fonları) rolü oluyor. Bu yılın başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanan ve ticarete açılan bu araçlar, yatırımcıların geleneksel piyasalar aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan sahip olmadan yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

Son verilere göre, Bitcoin ETF’leri şu anda bir milyondan fazla Bitcoin tutmakta ve bu miktar, dolaşımdaki toplam arzın yaklaşık yüzde 5’ine denk geliyor. Mow, ETF’lerin yanı sıra borsalara önemli miktarda Bitcoin girişinin de güçlü talebin bir başka göstergesi olduğunun altını çiziyor.

Kripto para birimi geçmişten bu yana büyük bir değer artışı yaşadı. BTC, Mart ayında 73.700 doların üzerine çıkarak Kasım 2021’den bu yana ilk kez yeni tarihi zirvesini kaydetti. Bitcoin yazım itibarıyla 67.400 dolar yakınlarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın