Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Geçen Hafta 442 Milyon Dolar Kurumsal Yatırım Çekti

Kurumsalların Bitcoin’e olan ilgisi Nisan’ın son haftasında da devam etti.
Bitcoin Geçen Hafta 442 Milyon Dolar Kurumsal Yatırım Çekti

Bitcoin yılın başından bu yana değerini katlarken, kurumsal alıcıların da ilgisini çekmeye devam ediyor. Nisan ayının son haftasında Bitcoin yatırım ürünlerine, kurumsallardan 442 milyon dolar akış gerçekleşti. Verilere göre yatırım ürünlerine toplam giriş, Şubat 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Şubat ayında bu rakam 489 milyon dolar olarak kaydedilmişti.

Yatırım ürünleri arasında Bitcoin’in haricinde Ethereum için de artan bir ilgi söz konusu. CoinShares’in haftalık dijital varlık fonu akışları raporuna göre Ethereum ile yönetim altındaki toplam Ethereum yatırım ürünleri 13.9 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşırken geçen hafta 30 milyon dolarlık giriş çekti.

Haftalık kurumsal kripto girişleri
Kaynak: CoinShares

Araştırmayı yapan CoinShares açıklamasında, “Çeşitli girişler öncelikle Bitcoin odaklıydı. Bazı yatırımcıların Şubat ayından bu yana daha iyimser pozisyonlar almaya başladığına, diğerlerinin ise teslim olup kar elde ettiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

XRP, Polkadot, Binance Coin ve Cardano gibi farklı kripto yatırım ürünlerinde yaklaşık 9,2 milyon dolarlık küçük girişler bildirildi. Bitcoin için nispeten yavaş bir haftaya rağmen, dünyanın en değerli dijital para birimi zincir üzerindeki faaliyetlerinde bir sıçrama yaşadı. Bu haftanın başlarında, Bitcoin balinaları yeni adreslerde en büyük tek günlük büyümeyi gördü.

Bitcoin şu anda yaklaşık 1 trilyon dolar piyasa değeri ile 54.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 64.600 doları test etmişti. BTC’nin piyasa hakimiyeti %45’e kadar geriledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum