Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin FED Tutanakları Sonrası 42 Bin Dolara Kadar Sert Düştü

Kripto para birimi ABD’nin faiz artırımı beklentileri ile düşüşünü uzattı. Detaylar geliyor.
Bitcoin FED Tutanakları Sonrası 42 Bin Dolara Kadar Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin uzun zamandır 45-46 bin dolarda yatay aralıkta seyrediyordu. Geçtiğimiz saatlerde FED toplantı tutanaklarının açıklaması ile beraber BTC düşüşünü uzattı. Toplantı tutanaklarında faiz artırımının yakın zamanda yapılması gerektiği ifadesi yer alıyordu.

Bu risk ürünlerinden çıkış yarattı ve BTC, 42.500 dolara kadar sert düşüş gördü. Hafif toparlanan BTC, an itibariyle 43.150 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleşti ve ilk direnç 44.000 dolar seviyesine yakın. Yukarı yönde ilk büyük direnç 44.800 dolar seviyesinde oluşuyor.

BTC 42 bin dolara düştü
Kaynak: TradingView

Bu direnç bölgesinin üzerinde net bir hareket, fiyatı trend çizgisine doğru gönderebilir. Bir sonraki büyük direnç 45.600 dolarlık pivot bölgesinin yakınında. Yakın vadede yeni bir artış için 45.600 doların üzerinde bir kapanış gerekiyor.

Bitcoin 44.800 doların üzerine çıkamazsa, aşağı doğru hareket etmeye devam edebilir. İlk büyük destek 42.500 dolar civarında. Daha fazla kayıp sonrası fiyat 41.000 dolara kadar düşebilir. Büyük destek ise 40.000 dolar bölgesinde oluşuyor.

Düşüş dalgası BTC’nin piyasa değerinin 800 milyar dolara kadar gerilemesine neden oldu. BTC Kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. O dönemden bu yana konsolidasyonda bulunan BTC, kayıplarını artırmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%