Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin, Evergrande’nin İflas Söylentisi Sonrası 64 Bin Dolara Sert Düştü

Çinli emlak devi Evergrande'nin iflas haberleri, küresel piyasaları ve kripto para birimlerini olumsuz etkiliyor. Detaylar geliyor...
Bitcoin, Evergrande’nin İflas Söylentisi Sonrası 64 Bin Dolara Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz gün yükselişini 69.000 dolara kadar taşımıştı. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. Gece saatlerinde Çin’in emlak devi Evergrande’nin iflasını açıkladığı haberleri, küresel piyasalarda ve kripto paralarda sert bir düşüş etkisi yarattı.

Emlak şirketinin temerrüde düşmekten kurtulduğu haberleri sonrası piyasa yeniden toparlanıyor. BTC sert düşüşünü 62.800 dolara kadar uzattı. Burada alım desteği ile karşılaşan BTC, 64.500 dolar seviyesine geri geldi. Kripto para birimi an itibariyle bu seviyeden işlem görmeye devam ediyor.

BTC 64 bin dolara düştü
Kaynak: TradingView

BTC için yukarı yöndeki ilk direnç, 65.000 dolar bölgesinde oluşuyor. Buranın üzerindeki bir kırılma, fiyatı yeniden 67.000 ve 69.000 dolar seviyelerine taşıyabilir. Kripto paranın bu seviyelerin altında kalması halinde, düşüşünü uzatması söz konusu olabilir.

Aşağı yöndeki ilk destek 64.000 dolar ve bunun altında fiyat 62.500 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. Düşüş dalgası Ethereum’da da kendisini gösterdi. 4.800 dolara çıkarak en yüksek zirvesine ulaşan ETH, düşüşünü 4.460 dolar seviyesine kadar sürdürdü.

ETH 4.600 dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Kripto para birimi an itibariyle 4.650 dolar seviyesinde kayıplarını geri alıyor. Ethereum’da yükseliş için 4.700 dolar seviyesi önemli direnç olarak görülüyor. Buranın üzerinde fiyat 4.800 ve 5.000 dolar seviyelerini hedefleyecektir.

Düşüşün sürmesi halinde 4.500 dolar ana destek seviyesi olarak görülüyor. Daha fazla kayıp fiyatı 4.250 dolar seviyesine kadar taşıyabilir. Düşüş dalgası piyasadaki toplam paranın da azalmasına neden oldu. An itibariyle kripto para piyasasının toplam değeri 2.8 trilyon dolar seviyesinde yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%