Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ve Ethereum Yatırım Ürünlerine Haftalık Girişler 90 Milyon Dolar Oldu

Fiyattaki yükseliş kurumsal yatırımcıların ilgisini artırıyor.
Bitcoin ve Ethereum Yatırım Ürünlerine Haftalık Girişler 90 Milyon Dolar Oldu

Kripto paralarda son haftalarda yaşanan yükselişler, kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasına neden oluyor. Bitcoin ve Ethereum, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırırımcılardan toplamda 90 milyon dolara yakın giriş çekti.

Bitcoin 69 milyon dolar ile kurumsal yatırımcıların ilgi odağı oldu. CoinShares tarafından yayınlanan son dijital varlık haftalık fon akışları raporuna göre, ETH yatırım ürünleri toplam 20 milyon dolar değerinde haftalık kurumsal giriş çekti. Fiyat açısından, BTC ve ETH son yedi gün içinde güçlü kazançlar kaydetti.

Genel olarak, dijital varlık yatırım ürünlerine, önceki hafta boyunca 90 milyon dolar değerinde giriş oldu. BTC ve ETH dışında, Solana ve Cardano dahil olmak üzere diğer kripto para varlıkları geçen hafta küçük girişler çekti.

Haftalık kurumsal kripto girişleri
Kaynak: CoinShares

Veriler art arda 7 hafta boyunca kripto para piyasasındaki kurumsal girişlerin arttığını gösteriyor. BTC etrafındaki genel piyasa hissiyatı, Ekim 2021’in başlangıcından bu yana önemli ölçüde değişti. Kripto para birimi, son 5 gün içinde %15’ten fazla arttı. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti 5 Ekim’de %43’ün üzerine çıktı.

Perakende çılgınlığının yanı sıra, kurumsal yatırımcılar en son BTC rallisinden faydalanıyor. Dijital varlık şu anda 925 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 49.000 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2.15 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum