Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ve Ethereum’un Aktif Ağ Adresleri Düşüşünü Sürdürüyor

Aktif ağ adresleri %25 oranında düştü.
Bitcoin ve Ethereum’un Aktif Ağ Adresleri Düşüşünü Sürdürüyor

Bitcoin son günlerdeki düşüşünü hızlandırdı ve 31.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para birimi son bir hafta içerisinde %20’den fazla değer kaybetti. Bu düşüş Bitcoin’deki ağ etkinliğinin de büyük oranda düşmesine neden oldu.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, aktif adresler ve toplam transfer hacminin 2020 ve 2021 başlarındaki seviyelerine düşmesiyle zincir içi aktivitede dramatik yavaşlamalar yaşadı. Ethereum tarafında aktif adreslerdeki düşüş daha da büyük oldu ve %30’a yakın azalma ile yaklaşık 676 bine geriledi.

BTC ve ETH aktif adresler
Kaynak: Glassnode

Glassnode verilerine göre aktif Bitcoin adresleri %25 düşüş yaşayarak, 1.16 milyondan 884 bine düştü. Bitcoin ağın Mayıs 2021’deki zirveye kıyasla %63’lük bir düşüş gördü. BTC’deki büyük fiyat düşüşü ağ ücretlerinin de azalmasına neden oldu.

Ödenen toplam Bitcoin ücretleri, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarındaki seviyelerle aynı zamana denk gelecek şekilde günde 30 BTC seviyesinin altında düştü. Bu oran madencilerin gelirinin %4’üne karşılık geliyor.

BTC ağı toplam işlemler
Kaynak: Glassnode

Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüş 800 milyon dolardan fazla kaldıraçlı pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu. Çin hükümetinin ülkedeki madencilere yönelik baskısını artırması ve bankaların kripto para ticaretini engelleyeceği haberleri, Bitcoin’deki düşüşü hızlandırdı.

Çin’in bazı eyaletlerinde madencilik faaliyetlerinin resmi olarak yasaklanmasının ardından, birçok madenci, hash güçlerini ülke dışına taşımayı planlıyor. BTC yazım itibariyle 32.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum