Yatırım yapmaya başla!

Bitcoine En Çok Yatırım Yapan Ülkeler Belli Oldu! Türkiye İlk Sıralarda!

Çılgın yükselişlerine devam eden bitcoinin bir numaralı yatırımcısı belli oldu. Türkiye’ninse bitcoin işlemlerinde diğerlerinden pek geride kalmadığı gözlemlendi. İşte ayrıntılar;
Bitcoine En Çok Yatırım Yapan Ülkeler Belli Oldu! Türkiye İlk Sıralarda!

Sanal para birimi bitcoin popülerliğini ve yükselişini arttırmaya devam ederken, bunun ardında orta yaşlı Japonların olduğu öne sürüldü. Neticede; geçtiğimiz günlerde 19 bin 399 dolar rekorunu gören bitcoin, bu yılın sonunda 50 bin dolarlara bile ulaşabilir gibi görünüyor.

Tam da bu noktada; bitcoinin hızlı yükselişinin arkasında orta yaşlı Japonların olduğu iddiaları gündeme oturdu. Zira Deutsche Bank küresel stratejisti Masao Muraki’ye göre bu yılın Ekim ve Kasım aylarındaki bitcoin işlemlerinin % 40 Japon yeni ile yapıldı.

Çoğu erkeklerden oluşan Japon yatırımcıların bitcoinin geleceğine yön veren en belirgin grup oldukları söylendi.

Bitcoinin Geleceğine Yön Veren JaponlarYani Çin bitcoin borsalarını kapatıyor mu haberleriyle birlikte % 25 oranında değer kaybeden kripto paranın yükselişinde Japon yatırımcılar etkili oldu.

İlaveten; aynı dönem içindeki bitcoin işlemlerinin % 32’si ABD doları, % 12’si ise Kore wonuyla yapıldı.

Bitcoin Değeri Ekim ile Kasım Ayında % 127 Arttı!Neticede; bitcoinin değeri Ekim ile Kasım arasında % 127’lik artış gösterdi. Diğer taraftan, LocalBitcoin’in verilerinde daha farklı bilgiler var.

LocalBitcoin’e göre yılbaşından bu yana bitcoindeki işlemleri en çok artan ülke Çin oldu.

LocalBitcoin'e Göre Bitcoin İşlemlerinin En Çok Yapıldığı Yer ÇinGelişmiş değil gelişmekte olan ülkelerde daha çok bitcoin işlemi yapılırken, ilk sıradaki Çin’i Nijerya, Kolombiya, Venezuela ve Peru takip etti. Ve 6. sırada Türkiye yer aldı.

Kısacası; geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Türkiye’de bitcoin işlemlerinin sayısı artıyor haberlerinin sonucu ilkler arasında yer almamızla kendini gösterdi.

Bitcoin İşlemlerindeki Artışın En Fazla Gerçekleştiği 6. Ülke TürkiyeBitcoin işlemlerindeki artışın en fazla gerçekleştiği ülkeler sıralamasında Türkiye’den sonra Şili, Brezilya, Singapur, Hindistan, Rusya, İngiltere gibi ülkeler geldi. Blockchain Capital Araştırma Müdürü Spencer Bogart da gelişmekte olan ülkelerin ilk sıralarda yer almasıyla ilgili; “bunun sebebi yerel para birimlerinin zayıflığı olabilir” yorumunu yaptı.

Neticede; bitcoin yükselişine devam ederse kripto paraya yatırım yapanlar daha da zengin olacak. Ancak balon söylentileri doğru çıkarsa, hem ülkemizdeki hem de dünyadaki bitcoin yatırımcıları büyük zarara uğrayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum