Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşerken En Büyük Balinalardan Biri 207 BTC Aldı

Balinaların 2017 boğa piyasasında olduğu gibi geniş çapta hareket ettiği görülüyor.
Bitcoin Düşerken En Büyük Balinalardan Biri 207 BTC Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Veriler klasik boğa piyasası davranışını gösterdiğinden, Bitcoin balinaları 60.000 dolar civarında oyuna geri döndü. Zincir içi izleme kaynaklarına göre, üçüncü en büyük Bitcoin balina adresi, varlıklarına 207 BTC daha ekledi.

Son 24 saatte %8 düşmesine rağmen, Bitcoin en büyük yatırımcıları için sağlam bir alım olmaya devam ediyor. BTC bakiyesi ile şu anda üçüncü en büyük adres, 62.053 dolar fiyatla bakiyesine 12.84 milyon dolar ekleme gerçekleştirdi.

Bu adresin mevcut bakiyesinin 108.528.56 BTC ve gerçekleşmemiş gelirinin 4.6 trilyon dolar olduğu belirtildi. Bu tür balina davranışı, önceki döngü zirvelerini kapsayan blok zinciri verilerinin kanıtladığı gibi, boğa koşuları sırasında aslında yaygındır.

BTC 60 bin dolara düştü
Kaynak: Paratic Piyasalar

CryptoQuant’ın bir katılımcısı balinalar ve büyük oyuncuların genellikle türev borsalarına transfer gerçekleştirerek ve fiyat diplerinde büyük miktarda BTC alarak pozisyonlarını hedge ettiklerini söyledi.

Yetkili 2017’de yaşanan son boğa koşusunda da benzer durumların yaşandığını hatırlatarak, sonrasında fiyatın dört katına çıktığını belirtti. Uzun vadeli sahipler bu aydan itibaren BTC varlıklarını net olarak azaltmaya başladılar.

Dağıtım olarak bilinen olay, geçen yılın Kasım ayından itibaren tanık olunduğu üzere, tarihsel olarak yükseliş fiyatı hareketinin en doyumsuz aşamasına eşlik etti. Bitcoin yazım itibariyle düşüşünü sürdürüyor ve 60.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paranın günlük tabloda kayıpları %10’a yaklaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%