Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Düzeltmesi Sonrası 4 Altcoine Dikkat Çekiliyor

BTC’nin kayıplarını geri alması ile beraber BNB, DOT, XEM ve MIOTA’nın yükselişe geçebileceği belirtiliyor.
Bitcoin’in Düzeltmesi Sonrası 4 Altcoine Dikkat Çekiliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve altcoinler haftasonu yaşadığı düşüş sonrası, son veriler itibariyle kayıplarını geri alıyor. Kripto para haftanın ilk günü 46 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son birkaç gündür düzeliyor ve traderlar bunun küçük bir geri çekilme mi yoksa daha derin bir düşüşün başlangıcı mı olduğunu merak ediyor.

Mart ayları Bitcoin için tarihsel olarak zayıf bir dönem oluyor. Bu da mevsimsel tüccarların düşüşte satın almak için atlamak yerine beklemeyi ve izlemeyi tercih edebileceğini gösteriyor.

Bu yılın Mart ayı boyunca BTC’nin nasıl bir yol izleyeceği ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Analistler bu ortam şartlarında iyi performans gösterecek 5 kripto para birimini sıraladı. Bunlar sırasıyla BTC, BNB, DOT, XEM ve MIOTA olarak gösteriliyor.

Bitcoin için Kritik Seviye 41 Bin Dolar

Bitcoin için Kritik Seviye 41 Bin Dolar
Kaynak: TradingView

Bitcoin, daha derin bir düzeltmenin başlangıcının ilk göstergesi olan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına düştü. Bir sonraki kritik destek, 50 günlük basit hareketli ortalama 41.066 dolar olarak gösteriliyor. Fiyat 9 Ekim’den beri bu desteğin altına kapanmadı Bu nedenle 41 bin dolar seviyesinin önemli olduğu kaydedildi.

Boğaların 50 günlük basit hareketli ortalamayı savunacağı tahmin ediliyor. Fiyat bu desteği geri alır ve 20 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa, hissiyatın yükselmeye devam ettiğini ve tüccarlar düşüş ile alım yapabilir. Bununla birlikte, düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki bağıl güç endeksi (RSI), boğaların hakimiyetlerini kaybettiğini gösteriyor.

Ayılar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın altına düşürür ise bu arzın talebi aştığını ve tüccarların aceleyle kar elde ettiğini gösterecektir. Böyle bir hareket, fiyatı 8 Şubat’taki en düşük seviye olan 38 bin dolara çekebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, bir sonraki destek 32 bin dolar ve ardından 28 bin dolar olduğu için çok büyük bir olumsuzluk olacaktır.

Fiyat bu desteğin üzerinden geri dönerse, boğalar fiyatı üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkarabilir. Bu durumda BTC/USD’nin 52 bin dolara kadar yükselebileceği tahmin ediliyor.

BNB’nin Düzeltmesi Sürüyor

BNB’nin Düzeltmesi Sürüyor
Kaynak: TradingView

Binance Coin (BNB), 20 Şubat’tan bu yana düzeltme aşamasındadır ve bu durum, traderların 19 Şubat’taki keskin yükselişin ardından karların aldıklarını gösteriyor. Ancak düşüşün hızı 25 Şubat’tan bu yana kademeli olarak devam ediyor ve tüccarlar paniğe kapılmıyor. BNB 19 Şubat’ta 348 dolar ile ATH seviyesine ulaşmıştı.

BNB alıcıların devreye girebileceği 20 günlük üssel hareketli ortalama 194 dolara kadar düştü. Fiyat bu desteğin üzerinden toparlanır ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, BNB/USD çifti kısa vadeli tüccarlardan alımlarını yeniden çekebilir. Artan alım ile beraber kripto para 280 dolara ve ardından 300 dolara kadar yükselebilir.

DOT Yükseliş Trendinde

DOT Yükseliş Trendinde
Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT) yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. 23 Şubat ve 26 Şubat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA olan 30 dolar seviyesini savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar yükselirse ve boğalar fiyatı 35 bin doların üzerine çıkarırsa, parite tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin doları tekrar test edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 50 dolarlık bir yükselişe neden olabilir.

NEM Yükseliş Trendini Sürdürmeye Çalışıyor

NEM Yükseliş Trendini Sürdürmeye Çalışıyor
Kaynak: TradingView

Son veriler boğaların NEM’deki (XEM) yükseliş trendini sürdürmek istediğini gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 63’ün üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,63 doların üzerine çıkarabilirse, parite 0,763 dolara ve ardından 0,821 dolara yükselebilir.

Tersi yönde fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, parite 0,43 dolarlık desteğe düşebilir. Bu destek de çatlarsa, düzeltme 0,346 dolara ve ardından 0,277 dolar seviyeleri görülebilir.

IOTA 1.5 Doları Görebilir

IOTA 1.5 Doları Görebilir
Kaynak: TradingView

MIOTA, 19 Şubat’ta 1.5 dolara yükseldiğinden beri düzeltmesini sürdürüyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI da orta noktanın hemen üzerinde işlem görüyor. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğaların ve ayıların üstünlüklerini iddia etme girişimleri geçtiğimiz birkaç gün içinde başarısız oldu.

Bu denge, fiyatı 1.30 dolar olan genel direncin üzerine itebilir ve sürmesi halinde boğalar lehine yükselebilir. Böyle bir durumda MIOTA 1.5 dolar seviyesine yeniden yükselebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%