Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Düzeltme Sürecinde 47 Bin Dolar Direncini Test Edebilir

Bir analist Bitcoin’in düzeltme döneminde daha aşağı seviyeleri test edebileceğini iddia etti.
Bitcoin Düzeltme Sürecinde 47 Bin Dolar Direncini Test Edebilir

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 61 bin doları geçerek tüm zamanların rekoruna ulaştı. Kripto para bu seviyeyi gördükten sonra düzeltme sürecine girdi ve 53 bin dolara kadar geriledi. Kripto para biriminin olumsuz hareketi, büyük Gemini girişi ile birleştiğinde, şubat ayı sonunda 58 bin doları aştıktan sonraki benzer bir fiyat hareketini anımsattı.

O zamanlar Bitcoin yüzde 26’dan fazla kadar düştü ve sonraki seanslarda 43 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Ek olarak, parite, büyük düşüşe rağmen genel yükseliş eğilimini sürdüren 50 günlük basit hareketli ortalamasından destek aldı.

BTC Düzeltmesi Önceki ATH’yi Taklit Edebilir

BTC Düzeltmesi Önceki ATH'yi Taklit Edebilir
Kaynak: TradingView

Analist Yashu Gola’ya göre mevcut fiyat hareketi benzer görünüyor. Bitcoin, salı günü 20 günlük üssel hareketli ortalamasında (20-DMA) kısa vadeli destek buldu ve yeşil dalganın altındaki bir kırılmanın fiyatını 50-DMA’ya yaklaştırabileceğini düşündürdü.

50 DMA dalgası 47 bin dolara yakın bir yerde duruyor. Bu seviye Mart 2020’den bu yana Bitcoin’in yükseliş trendi sırasında güçlü bir destek tamponu görevi gördü. Bu nedenle önümüzdeki seanslarda fiyatın 50 bin doların altına düşmesi durumunda psikolojik bir toparlanma alanı olarak 47 bin dolar seviyesi ziyaret edilebilir.

Bitcoin’in olası hareketlerinde, çarşamba günü düzenlenecek ABD Merkez Bankası toplantısından çıkacak sonuçların belirleyici rol oynayacağı ifade ediliyor. Analistler bir politika değişikliği beklemiyorlar. Ancak merkez bankası yetkililerinden sıkılaşmaya yönelik bir işaret Bitcoin’i düşürmeye zorlayabilir. Kripto para birimi an itibariyle 55.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum