Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düzeltmesini Sürdürüyor ve Düşüşünü 58 Bin Dolara Kadar Uzattı

Kripto para birimi ATH sonrası düzeltmesine devam ediyor.
Bitcoin Düzeltmesini Sürdürüyor ve Düşüşünü 58 Bin Dolara Kadar Uzattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz haftaki güçlü yükselişi ile 67.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Burada satış baskısı ile karşılaşan kripto para birimi, 60.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Son saatlerde düşüşünü uzatan BTC, 60.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Düşüş 58.000 dolar seviyesine kadar sürdü. Buradan çıkış gören BTC, an itibariyle 59.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son düşüş dalgası, uzun pozisyonların tasfiyesinde artışa neden oldu. Bir saat içerisindeki likidasyon oranı 500 milyon doların üzerine çıktı. Bu tasfiyelerin %95’i uzun pozisyonlar üzerinde gerçekleşti.

BTC 58 bin dolar düşüşü
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin’deki bu düşüş dalgası piyasa değerinin 1.1 trilyon dolara gerilemesine neden oldu. Son 24 saatlik likidasyon oran ise 820 milyar dolara kadar çıktı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2.5 trilyon doların altına düştü.

Geri çekilme Ethereum’da da kendisini gösterdi. 4.300 dolara kadar yükselen ETH, düşüş sonrası 4.000 doların altına kadar geriledi. Buradan toparlanan ETH an itibariyle 4.050 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti ise artış gösterdi. Yükseliş sonrası Bitcoin dominance, %44.8 seviyelerinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%