Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Yakın Gelecek için Umut Veriyor

Bitcoin fiyatları yeniden 10 bin doların altında ve haftalık kayıp yüzde 20'nin üzerine çıktı. Şimdi ise bu düşüşü, yakın gelecek için umut verici olarak yorumlamaya başladılar. İşte detaylar;
Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Yakın Gelecek için Umut Veriyor

“Bitcoin yükseliş trendine girdi” diyen bazı analistler fazlasıyla yanıldı ve fiyatlar yeniden 10 bin doların altında. Ama şimdi de bu düşüşün gelecek için umut verici olduğu söylenmeye başlandı. Analistlerin her birinin bitcoin için farklı düşüncelere sahip olması son derece normal, ama onların dediklerine göre pozisyon almaya çalışan yatırımcılar için işler iyice karmaşık bir hal aldı.

Bitcoin haftalık bazda yüzde 20 oranında düştü ve son 24 saatte yüzde 5,81 oranında değişimle 9377 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Haftalık Bazda Yüzde 20 Düştü

Bu hafta görülen sert düşüşler bitcoinde fiyatın yeniden 10 bin dolar sınırının altına inmesine neden oldu. Hatta Şubat ayında görülen 6 bin dolar civarındaki fiyatlardan sonra görülen en düşük seviyelere gelindi. 8 bin doların biraz üzerinde seyreden bitcoin fiyatı, kimilerine göre bu seviyelerde gerçek durumu gösterirken, kimileri güçlenmek için girilen bir aralık olarak görülüyor.

Bazı analistler, bitcoinin yeniden 10 bin dolar altındaki seyrine dönmesini, yakın gelecek için yükseliş işareti olarak yorumluyor.

10 Bin Doların Altı Alım Fırsatı Olabilir

Bunun nedeni ise yeni rekor seviyelerin görülebilmesi için önce 11 bin 500, sonra da 14 bin 300 doların kırılması gerekiyor. Nomura Instinet’ten Frank Cappelleri bu seviyelerin takip edilmesi gerektiğini söylüyor. Yaşanan düşüş ise bu seviyelere ulaşılabilmesi için güç toplama alanı olarak yorumlanıyor.

Cappelleri, bitcoinin uzun vadede önemli bir yükseliş çizgisinin altına geri döndüğünü düşünüyor.
Nomura Instinet Frank Cappelleri Bitcoin Beklentisi
Nomura Instinet Frank Cappelleri Bitcoin Beklentisi

Ayrıca Cappelleri’ye göre; bitcoin son destek hattını test ettiğinde talep yoğun bir şekilde gelerek fiyatları yükseltti. Eğer Şubat’ta görülen hareketler tekrarlanırsa yeni yüksek seviyeleri görmek için az bir vakit kalmış demektir.

JC Parets, bitcoinin şu an 7400 – 11.900 dolar aralığına sıkışıp kaldığını ve bu aralıktan alım yapmak istediğini belirtiyor.

JC Parets Bu Aralıktan Alım Yapmak İstiyorum

All Star Charts’ın kurucusu ve başkanı olan JC Parets, elinde BTC olanların biraz sakin olup beklemesi gerektiğini de söylüyor. Daha fazla düşmesini beklemeye gerek olmadığına ve şu anki aralığın alım iyi en uygun seviyelere işaret ettiğine dikkat çekiyor. Anlayacağını bitcoin için umutlar hiçbir zaman tükenmiyor ve yaşanan dalgalanmalar, ne olursa olsun yükselişe (!) işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum