Yatırım yapmaya başla!

“Bitcoin Düşecek mi, Yoksa Yükselecek mi” Tartışmaları Yeniden Alevlendi

Bitcoin belirsiz seyrini korurken, fiyatı hakkında yorum yapanları yine keskin bir bıçak gibi ikiye böldü. Bir taraf yükselişi, diğer taraf her şeyin bittiğini düşünüyor. İşte detaylar;
“Bitcoin Düşecek mi, Yoksa Yükselecek mi” Tartışmaları Yeniden Alevlendi

Bitcoin 6000 dolar sınırındaki seyrini sürdürürken, ne yönde ilerleyeceği hakkında yorum yapmak da zorlaşıyor. Çünkü aradıkları kıvılcımı gören kullanıcılar yükseliş beklentilerini yayınlamaya başlıyor. Ama bir gün sonra tüm umutlar yitirilmiş bir şekilde sonun geldiği söyleniyor. Dolayısıyla bu yorumlar, kullanıcıları muallakta bırakıyor.

Dün yükseliş kaydeden bitcoin, 6286 doları gördükten sonra 6044 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 6044 Dolara Geriledi

Bitcoin bugüne 6092,26 dolardan başlangıç yaptı ve şimdiye kadar en yüksek 6131,02 doları kaydetti. Bu düşük seviyeler, dünkü yükseliş beklentileri kırmış durumda. Facebook’un kripto para reklamlarına uyguladığı yasağı yumuşatma kararı gibi olumlu gelişmeler yaşanmasına rağmen beklenen yükseliş gerçekleşmedi.

Bitcoin fiyatındaki son değişimler için tıklayın…

Kısa vadede yükseliş beklentilerini azaltan bitcoin, bugün düşüşe devam ederse 23 Haziran seviyesinin altı görülebilir.

23 Haziran Altı Görülebilir

23 Haziran’da 5941,32 dolar ile görülen dip seviye, bugün görülen düşüş ivmesine bağlı olarak tekrarlanabilir. Bu durumun yaşanması kademeli bir düşüşe işaret eden kripto para analistlerini haklı çıkarabilir. Çünkü düşüşün grafiğini incelediğimiz zaman bunu görebilir hale geldik.

Olumlu gelişmelere de tepki vermeyen bitcoinin sırasıyla 5000, 3000 ve 1100 dolara gerilemesi bekleniyor.

Bitcoin Kademeli Düşebilir

Facebook’un yasak politikası uygulaması bitcoinde sert bir düşüşe neden olurken, yasağın yumuşatılacak olması henüz bir etki yaratmadı. Ayrıca litecoinden tanıdığımız Lightning Network teknolojisinin bitcoine de uygulanacak olması ve ölçeklenebilirlik sorununun çözümlenmesi yönündeki beklentiler, bir miktar umut vermişti. Yapılan testlerde mikro işlemlerin hızlı işlemesini sağladı; ama büyük transferlerde sorun yaşanmaya devam ediliyor.

Litecoin fiyatındaki son değişimler için tıklayın…

Jordan Belfort ise bitcoinin sonunun geldiğini söylemeye başladı ve yine tüm dikkatleri üzerine çekti.

Dünyanın en büyük dolandırıcı olan Jordan Belfort daha önce bitcoini desteklediğini söylemişti. Ardından Jamie Dimon’un olay yorumunu desteklemiş ve “kesinlikle katılıyorum” demişti. Bu açıklamasında “kripto paraların bir geleceği yok” yorumunda da bulunmuştu. Bir süre sonra da bitcoinin önce 50 bin doları göreceğini ardından da sıfırlanacağını dile getirmişti. Son yorumunda da bitcoinde sonun yakın olduğunu söyleyerek gündeme geldi.

Belfort, piyasadaki HODL’cuların zarar edeceğini, bitcoinin ya sıfıra ya da 1000 – 2000 dolar gibi seviyelere ineceğini belirtti.

Jordan Belfort Bitcoin Sıfırı Görebilir

Facebook’tan yaptığı bu açıklamalar dolayısıyla fazla dikkat çekti. Kişisel deneyimlerini ve bilgilerini videoda fazlasıyla dile getiren Belfort, geçmişte insanları bu şekilde kandırdığından da gurur duymadığını söyledi. Bitcoinin yeniden yükselebileceğini de söyleyen Belfort, belki de düşüşün iyi bir şans olabileceğini söylemeyi de ihmal etmedi. Çöküşü daha yüksek olasılıklı gördüğünden ve dikkatli hareket edilmesi gerektiğinden de bahsetti. Sizlere tavsiyemiz gözlemlerinizi derinleştirmeniz ve emin olmadığınız zamanlarda işleme girmemenizdir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum