Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’deki Düşüş Kurumsal Alım Yapan Şirketler ile Alakalı Olabilir

Bazı uzmanlar Bitcoin’deki düşüşün kurumsal şirketlerin düşükten toplama isteği ile alakalı olabileceğini düşünüyor.
Bitcoin’deki Düşüş Kurumsal Alım Yapan Şirketler ile Alakalı Olabilir

Bitcoin son haftalarda yükselişini hızlandırmış ve 58 bin dolara ulaşarak tüm zamanının rekorunu kırmıştı. Bu hafta ise BTC ile beraber kripto para piyasasının büyük bölümüne düzeltme geldi ve fiyatlar aşağı yönde hareket etti. Yazım itibariyle BTC 50 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. Analistler Bitcoin’de yaşanan düşüşün sebeplerini ve bundan sonra kripto paranın yönünün ne olacağına dair değerlendirmelerde bulundu.

BTC bu hafta yıl içerisindeki en etkili piyasa düzeltmelerinden birini gördü. Düşüş pek çok kişi tarafından ayı piyasasının geldiği şeklinde yorumlandı. Gelen veriler, Bitcoin’in Salı günü 46.070 dolara kadar düştüğünü gösteriyor. Düzeltme başladığından beri Bitcoin 56.000 doların üzerine çıkmamış olsa da, Bitcoin’in aşağı doğru gidişatı stabilize edilmiş gibi görünüyor. Analistlere göre düşüşün sebepleri altında kurumsal alımların etkisi var.

Bitcoin’deki Düşüşün Sebepleri Araştırıldı

Bitcoin’deki Düşüşün Sebepleri Araştırıldı

Bazı analistler Bitcoin’in daha da düşmeye hazır olabileceğine inanıyor. Diğerleri ise düşüşün Bitcoin’in 60 bin dolar üzerindeki seviyelere çıkma yolculuğundaki yolda sadece küçük bir darbe olduğuna inanıyor. Uzmanlara göre Bitcoin’in toparlanmasının, düşüşü satın alan birkaç büyük şirket tarafından yapılan büyük kamu alımlarıyla bir ilgisi olabilir. Ayrıca bu şirketlerin daha düşük fiyattan alım yapma isteğinin de olduğu belirtiliyor.

Son dönemde Tesla, MicroStrategy ve Square yaptıkları büyük Bitcoin alımları ile gündeme gelmişti. Bitcoin alımlarının bu büyük ölçekli yaıtrım yapan halka açık şirketlerde hissesi olan yatırımcıların algısı üzerinde tam olarak nasıl bir etkiye sahip olduğunu söylemek zor. Tesla ve Square durumunda, daha fazla Bitcoin satın almanın olumsuz bir etkisi olduğu görülüyor.

Bununla birlikte, MicroStrategy’nin alımıyla ilgili en son Bitcoin satın alımının yatırımcı duyarlılığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu görülüyor. Kısa vadeli hisse senedi fiyat kayıplarına rağmen, hem Tesla hem de Square’in bilançolarına Bitcoin eklemeye devam edebileceği tahmin ediliyor.

Wall Street yatırımcılarının Bitcoin’in uzun vadeli uygulanabilirliği konusunda hala şüpheleri olsa bile, kısa vadeli kazançlar göz kamaştırıcı oldu. Tesla’nın yatırım yaptıktan 3 hafta sonra 1 milyar dolar kar elde ettiği biliniyor. Analistler başka şirketlerin de Bitcoin alımı yapacağını tahmin ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum