Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Düşerken ETF Girişleri 140 Milyon Doları Aştı

Bitcoin fiyatındaki düzeltme, ETF yatırımcıları için düşüşlerden alım yapmak adına güçlü bir fırsat sunmuş gibi görünüyor. Son işlem günündeki girişler 143 milyon dolar oldu.
Bitcoin Düşerken ETF Girişleri 140 Milyon Doları Aştı
HABER GİRİŞ

Piyasaların kapalı olduğu 6 Temmuz’da, ABD Bağımsızlık Günü’nde, Bitcoin ETF’lerine girişler büyük bir artış yaşadı. BTC fiyatı, düşüş göstererek 54.000 doların altına geriledi ve sonrasında 56.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 56.700 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Farside verilerine göre, finansal ürünlere sadece 143,1 milyon dolarlık önemli bir giriş oldu ve bu, şirketlerin en büyük net girişini temsil ediyor. Bu güçlü girişlerin başında, 117 milyon dolarlık etkileyici bir yatırımla Fidelity Bitcoin ETF (FBTC) yer alıyor ve bu, yatırımcıların fona olan güvenini açıkça ortaya koyuyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitwise Bitcoin ETF (BITB) de 30,2 milyon dolarlık net girişle FBTC’yi takip ediyor. ARKB ve HODL ETF’leri sırasıyla 11,3 milyon dolar ve 12,8 milyon dolarlık girişler kaydetti. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 28,6 milyon dolarlık net çıkış yaşadı ve bu durum, diğer spot Bitcoin ETF’lerindeki olumlu eğilimle keskin bir zıtlık oluşturuyor.

Son dönemdeki piyasa dalgalanmalarına rağmen, bu ETF’lere yapılan önemli miktardaki girişler, kurumsal yatırımcıların ve büyük ölçekli alıcıların Bitcoin’in düşen fiyatlarından faydalandığını gösteriyor.

Bitcoin ETF girişleri
Kaynak: Farside

Bitwise Asset Management CEO’su Hunter Horsley, ekibinin Bitcoin’i yarım baz puandan daha düşük bir maliyetle ne kadar verimli bir şekilde edindiğini belirtti. Horsley ayrıca, Bitcoin’in güçlü bir görünümü olduğunu ve mevcut piyasa koşullarının hem yeni hem de mevcut yatırımcılar için değerli bir satın alma fırsatı sunduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin için görünümün hiç bu kadar güçlü olmadığını ve henüz pozisyona sahip olmayanlar için bu haftanın düşüşü satın alma şansı olduğunu vurguladı. Temmuz ayının ilk haftasında BITB, 66 milyon doları aşan girişler kaydederek toplam Bitcoin varlıklarını 38.000’in üzerine çıkardı. Kısa vadeli oynaklığa rağmen, bu büyüme Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline olan güvenin devam ettiğini gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.