Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Düşen Piyasa Hakimiyeti Altcoinleri Yeni Bir Ralliye Hazırlıyor

Bir tüccar 2021’de altcoinlerin yeni rekorlara koşabileceğini iddia etti.
Bitcoin’in Düşen Piyasa Hakimiyeti Altcoinleri Yeni Bir Ralliye Hazırlıyor

Altcoinlerin yükselişi için Bitcoin’in piyasa hakimiyeti verisi büyük önem arz ediyor. Bu verinin yükselmesi ile beraber Bitcoin’in aşağı ve yukarı yönlü hareketlerinden altcoinler daha fazla etkileniyor. Bu yıl içerisinde altcoinler yatırımcılara güzel kazançlar sağladı. Ancak tüccar Rekt Capital’a göre bu yükseliş sadece bir başlanıç olabilir.

Analiste göre piyasa 2017 boğasındaki gibi hareket ederse, altcoinler %27.000 gibi çılgın bir yükselişe sahne olabilir. Rekt Capital, 2017’nin başında, altcoinlerin önceki döngüsünü en yüksek seviyeye çıkardığını belirtti. Bir önceki benzer yükseliş ise 2013’ün sonlarında gelmişti ve yeni bir taban seviyesi olarak pazar sınırı en az %27,623’ün üzerinde artmıştı.

Altcoin piyasa hakimiyeti
Kaynak: TradingView

Analist benzer bir durumun 2021 yılı içerisinde olabileceğini öne sürüyor. Yalnızca son iki ayda, altcoin piyasa değeri, 2017’deki aynı zirveye ulaştıktan sonra %119 artış kaydetti. Son dönemde Ethereum’un yükselişini hızlandırması da bu ihtimali artırıyor. Kripto para 3.000 dolar seviyesini geçti ve tüm zamanların en yükseğini gördü.

ETH/BTC saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Ethereum, Bitcoin paritesinde de güçlü bir görüntü çiziyor. Diğer büyük altcoinlerin birçoğu da haftalık kazançlar açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve analistler tüm zamanların en yüksek seviyelerinin başka kripto paralarda da görüneceğini tahmin ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri son verilere göre 2.2 trilyon doların üzerinde görünüyor. BTC’nin piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde olurken, piyasa hakimiyeti ise %47’ye kadar geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum