Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Dip Sinyali: Hash Oranına Göre İndirim 2 Yılın En Yükseğinde

Bloomberg emtia analisti Mike McGlone, hash oranındaki artışa dikkat çekerek, fiyatın cazip bir seviyede olduğuna dikkat çekti.
Bitcoin’de Dip Sinyali: Hash Oranına Göre İndirim 2 Yılın En Yükseğinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in tırmanan hash oranına atıfta bulundu ve fiyattaki indirim seviyesinin Ekim 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi. McGlone’a görwe Bitcoin gelecekte çoğu yatırım aracından daha iyi bir performans gösterebilir.

Analist, Bitcoin’in sürekli artan hash oranının, bir blok zincirin işlem gücünün ve güvenliğinin bir ölçüsü olduğunu belirtti ve fiyat noktalarına göre olumlu yönde bir risk/ödül oranına ulaşıldığını kaydetti.

Genel kanı Bitcoin’in hash oranının fiyatına göre artması gerekliliği yönünde. McGlone, Ekim ayı itibarıyla Bitcoin hash oranının 10 günlük ortalamasının, fiyat olarak 70.000 dolar bölgesine karşılık geldiğini belirterek, mevcut fiyatın fazlasıyla indirimli olduğunu söyledi.

BTC hash oranı ve fiyat grafiği
Kaynak: Bloomberg

Analist fiyat ve hash oranındaki büyük farkın en son 2020’nin ilk çeyreğinde görüldüğünü belirtti. Bu nedenle ilerleyen süreçte fiyatta yukarı yönlü bir hareket görülmesi gerektiğini düşünüyor

Yükseliş yönündeki tahminleri ile bilinen McGlone, artan talep, benimseme ve düzenleme ile birlikte Bitcoin’in ana akıma geçişinin, fiyatı indirimli bölgeye taşıdığını vurguladı. Kripto para biriminin çoğu büyük varlıktan daha iyi performans gösterme eğilimine dönmesinin an meselesi olabileceğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Arz ve talep kuralı göz önüne alındığında Bitcoin’in fiyatının zaman içinde yükselmeye devam etmesi gerektiğini düşünen McGlone, kripto para biriminin yılın son çeyreğinde dip bölge belirtileri gösterdiğini sözlerine ekledi. Federal Rezerv’in hızlı sıkılaştırması nedeniyle BTC’deki düşüşün sürpriz olmadığını belirtti.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin geride kalan bir yıllık zaman diliminde yüzde 70’e yakın düşüş yaşadı. Dijital varlık Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine dokunmuştu. BTC yazım itibarıyla 366 milyar dolar piyasa değeri ile 19.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.