Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin’in Piyasa Değeri Mastercard ve Visa’nın Toplamını Geride Bıraktı

Veriler BTC'nin kısa süre önce piyasa değeri açısından dünyanın en büyük üç bankasını geçtiğini gösteriyor.
Bitcoin’in Piyasa Değeri Mastercard ve Visa’nın Toplamını Geride Bıraktı

Dünyanın en değerli kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz günlerde 60 bin doları geçerek tarihinin en yüksek zirvesine ulaştı. BTC’nin bu denli yükselmesi, en büyük üç bankanın toplamından daha değerli hale gelmesini sağladı. Kripto para ATH seviyesine ulaştığında piyasa değeri 1.150 trilyon dolara ulaştı.

Sektörün önde gelen bankaları JPMorgan, Bank of America ve The Industrial and Commercial Bank of China’nın (ICBC) birleşik piyasa değeri 1.08 trilyon dolar seviyesinde. Bitcoin’in başarıları bununla da bitmiyor.

BTC Devleri Sollamaya Devam Ediyor

BTC Devleri Sollamaya Devam Ediyor

Kripto para birimi en büyük ödeme ağları olan Visa ve Mastercard’da geride bırakmayı başardı. Visa ve Mastercard’ın toplam piyasa değeri 871 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. BTC’nin son dönemdeki kazanımları ile ödeme ağlarına nazaran büyük fark yarattığını görülüyor.

O zamandan beri, BTC/USD paritesi hafif bir geri çekilme gördü ve piyasa değerini 1,03 trilyon dolara düşürdü Ancak kripto para en önemli varlık ünvanını elinde tutmayı sürdürüyor.
Bu seviye daha önce analistler tarafından olası bir konsolidasyon bölgesi olarak öne sürülmüştü.

Bitcoin Yeni Altın mı?

Bitcoin Yeni Altın mı?

Haftanın ilk günü yaşanan düşüş, Bitcoin’i Şubat ayı sonlarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altına düşürdü. Piyasa değeri verilerini analiz eden zincir içi analitik kaynağı Ecoinometrics, 13 Mart itibariyle Bitcoin’in yatırım araçlarında tutulan altının %45’ine ve bir bütün olarak fiziksel altın piyasasının %10’una eşit olduğunu kaydetti.

Bitcoin’in altını geride bıraktığına dair yorumlar piyasa katılımcıları tarafından uzun zamandır yapılıyor. Diğer yandan Visa ve Mastercard, ileriye dönük kurumsal stratejilerinde Bitcoin işlemlerine yer vereceğinin altını çiziyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum