Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Tarihi Düşüş Yaşarken, Bitcoin Cash Rekor Kırdı!

Yaşanan gelişmeler neticesinde bitcoin tarihi düşüş yaşarken, kripto para biriminin ikiye bölünmesi sonrası ortaya çıkan bitcoin cash yükselişe geçti. Yatırımcılar şimdi ne yapacak?
Bitcoin Tarihi Düşüş Yaşarken, Bitcoin Cash Rekor Kırdı!

Kripto para dünyasında yaşanan gelişmeler, kafalarda deli sorular yaratmaya devam ediyor. Bir düşüp bir yükselen sanal para birimleri, yatırımcıları ya sevinçten havalara uçuruyor ya da moralleri yerle bir ediyor.

Anlayacağınız; sürekli uçlarda kalan kripro para birimleri yoluna bu şekilde ilerleyecek gibi görünüyor. İşte bu öngörüyü destekleyecek nitelikteki haberler…

Japonya’dan gelen haberler ve yatırımcı Emil Oldenburg’un bitcoini “faydasız, eski ve riskli” sözleriyle yorumlaması fiyatların dibe çakılmasına yol açtı.

Bitcoin Saatler İçinde Tarihi Düşüş YaşadıGeçtiğimiz günlerde 19 bin 399 rekorunu kıran bitcoin, yaşananların etkisiyle saatler içinde % 20 değer kaybederek 16.500 doların altına indi. Neticede, bu yılın başından itibaren neredeyse 20 kat değer kazanan popüler kripto para önce CBOE vadelileri ile Wall Street’e giriş yapmış, sonra ise bitcoin CME vadelileri işleme açılmıştı.

Singapur Merkez Bankası’nın bitcoin yükselişini spekülasyonlara dayandırması ve ani düşüş olabileceğini söylemesinden sonra bir gelişme daha yaşandı.

Singapur Merkez Bankası Bitcoinin Fiyatının Düşebileceğini SöylediBitcoine en çok yatırım yapan ülkeler denildiğinde akla ilk gelen Japonya’dan bir ticaret uzmanının satış uyarısıyla bitcoin fiyatlarında büyük bir düşüş oldu.

Neticede; % 30 ile 50 civarlarında işlem payı olan Japonya’ki hareketler, fiyatları resmen dibe çaktı. Yatırımcının 21 milyar Japon yeni değerinde varlığı olduğu ve son 24 saatte büyük miktarda bitcoin satışı yaptığı öğrenilince piyasa hareketlendi.

Söylenene göre Japonya’daki diğer yatırımcıların arka arkaya bitcoin varlıklarını satması, kripto para biriminin fiyatını 16.500 dolarlara indirdi.

Japon Yatırımcıların Satışları Bitcoin Fiyatını 16.500'lere DüşürdüEylül’deki % 40’lık ve Kasım’daki % 30’luk değer kaybı sonrası bitcoin fiyatlarındaki en ciddi kayıplardan biri olan düşüş, yatırımcıları endişelendirdi. Yapılan uyarıların haklı olabileceği düşüncelerini destekleyen bu düşüş, Japonya Maliye Bakanı Taro Aso’nun “güvenilir değil” yorumunu hatırlattı.

Ayrıca daha saatler önce Danimarka Merkez Bankası Başkanı Lars Rohde’den bitcoin ölümcül yorumu gelmişti.

Lars Rohde'nin Bitcoin Ölümcül YorumuDüzenleyici kurum CTFC’nin bitcoin vadelileri uyarısı yaptığını da yeri gelmişken hatırlatalım. Tüm bunlara ek olarak, Bloomberg’in haberine göre ANX International kurucu ortağı Hugh Madden, bitcoinin 50 bin dolara, etheriumunsa 15 bin dolara yükselebileceğini belirtti. Madden, sanal para piyasasındaki gelişmelerin ve ürünlerin önümüzdeki sene daha profesyonel olacağı yorumuyla dikkat çekti.

Bitcoinin ikiye bölünmesi sonucunda ortaya çıkan BCH’de ise abartısız “fırlama” yaşandı.

Bitcoin Cashin Fiyatı Fırlayarak 3500 Dolar Sınırını zorladıVe bu fırlamaya, ABD’nin en popüler dijital para borsaları arasındaki Coinbase neden oldu. Bitcoin cashi alım, satım ve takas işlemlerine dahil edeceğini açıklayan Coinbase, kripto para biriminin değerini bir gecede % 62 artırarak 3500 dolarlarına yükseltti. Bir ek bilgi olarak; Coinbase’in Apple’da en çok indirilen uygulama olduğunu belirtelim.

Neticede; dünyada en çok yatırımcıya sahip kripto para borsası olarak bilinen Coinbase’in duyurusuyla bitcoin cashin fiyatı uçuşa geçti.

Coinbase Duyurusu Bitcoin Cash Fiyatlarını YükselttiFakat şirket, yükselişle bir alakalarının olmadığını kanıtlamak adına Twitter’dan “Coinbase çalışanlarının birkaç hafta boyunca bitcoin cash işlemi yapamayacağını” bilgisini verdi. Bakalım, Emil Oldenburg’un de dediği gibi bitcoinin bölünmesiyle ortaya çıkan para birimi, “boynuz kulağı geçti” deyimini hayata geçirebilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum